12:58 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

waclawbr | 2012-11-17 21:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzy mecze, jeden punkt

W tym zamieszaniu bramka nie padła | Więcej zdjęć »

Tylko jeden punkt w trzech spotkaniach wywalczyli dzisiaj (17.11) zawodnicy najpopularniejszych olsztyńskich zespołów: Stomilu, Warmii i Indykpolu AZS. Jedynie piłkarzom Stomilu udało się zremisować 1:1 rozgrywany na własnym boisku mecz z Olimpią Grudziądz. Swoje wyjazdowe spotkania przegrali natomiast piłkarze ręczni i siatkarze.

Dzisiejszy mecz Stomilu był 17. spotkaniem olsztyńskich piłkarzy w I lidze. I po 66. minucie spotkania zanosiło się, że ten ostatni mecz olsztynian w rundzie jesiennej będzie spotkaniem przegranym. Bo właśnie w 66. minucie goście z Grudziądza wykorzystali stały fragment meczu - rzut rożny. Do piłki dośrodkowanej w pole karne Stomilu najwyżej wyskoczył Marcin Staniek i strzelił głową pod poprzeczkę olsztyńskiej bramki.

Po stracie bramki olsztynianie powoli rozkręcili się, stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale bramka dla naszego zespołu padła dopiero w 83. minucie. Znakomite dośrodkowanie Pawła Łukasika z prawej strony boiska przed pole karne wykorzystał Mindaugas Kalonas. Litwin, mimo asysty obrońcy Olimpii, uderzył piłkę głową obok wybiegającego bramkarza Olimpii. Piłka koziołkując po ziemi wpadła do bramki drużyny z Grudziądza.

Po zdobyciu gola olsztynianie mieli co najmniej dwie okazje do wyjścia na prowadzenie, ale m.in. Dominik Kun i Mindaugas Kalonas nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.
Warmia Traveland rozgrywała mecz na wyjeździe. Przeciwnikiem olsztyńskich piłkarzy ręcznych byli zawodnicy Astromalu Leszno. Niestety, gospodarze okazali się dzisiaj lepiej dysponowani niż drużyna z Olsztyna. Astromal wygrał spotkanie 33:31 (14:13).

Nie było też wątpliwości, która z grających dziś w Jastrzębiu drużyn siatkarskich jest lepsza. Tamtejszy Jastrzębski Węgiel przekonująco pokonał Indykpol AZS 3:0, w setach do 21, do 14 i do 21. Jeżeli w olsztyńskiej drużynie nie nastąpi jakiś przełom, to powtórzy się sytuacja z poprzedniego sezonu Plusligi, kiedy Indykpol AZS pozostał w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkarzy tylko dzięki brakowi chętnych do zajęcia miejsca po olsztyńskiej drużynie. W tym roku również żadna z drużyn Plusligi nie będzie zdegradowana.