Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2012-12-05 19:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Serduszkowe odblaski ruszyły w drogę do wiejskich szkół i przedszkoli

Olsztyn24
Takich paczek przedszkolaki przygotowały około 40. | Więcej zdjęć »
Olsztyńskie przedszkolaki uczestniczące programie edukacji komunikacyjnej „Autochodzik” przygotowały specjalne prezenty mikołajkowe dla swoich kolegów ze szkół i przedszkoli rozsianych po małych miejscowościach całego województwa. Do urzędu pocztowego w Olsztynie trafiło dziś (5.12) około 40 paczek ze specjalną zawartością - odblaskowymi zawieszkami w kształcie serduszek, które mają zapewniać bezpieczeństwo podczas poruszania się zimową porą pod drogach i chodnikach często nieoświetlonych miejscowości. Jak zapewniają pocztowcy, paczki dotrą do wszystkich adresatów jutro, na Mikołajki.

- To piękny dzień, kiedy dzieci robią prezenty dzieciom - mówi Mirosław Wołowik, pomysłodawca i koordynator programu „Autochodzik”. - Te paczki z odblaskami, to finałowy etap programu „Serduszko na drogę”, programu skoncentrowanego na działaniach „odblaskowych”, czyli promujących noszenie odblaskowych elementów zapewniających lepszą widoczność pieszych na drogach i ulicach. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy, że wykonane przez przedszkolaków odblaski trzeba przekazać tym, którzy ich najbardziej potrzebują, czyli dzieciom z terenów wiejskich.

W programie „Serduszko na drogę” wzięło udział około 40. olsztyńskich przedszkoli z 45. biorących udział w „Autochodziku”. Przedszkolaki z materiałów dostarczonych przez firmę Czmuda wykonały około 4 tys. odblaskowych serduszek, które zapakowały w pocztowe paczki. W wielu z nich znalazły się jeszcze inne prezenty: pluszaki, materiały plastyczne i szkolne, słodycze. Dzisiaj wszystkie paczki przed wysyłką zostały zaprezentowane w Urzędzie Miasta w Olsztynie, podczas spotkania przedszkolaków z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem, sprawującym patronat nad programem „Autochodzik”.
R E K L A M A
banner
- Przynosząc te paczki do ratusza, chcieliśmy pokazać prezydentowi, jaką wspaniałą robotę wykonują dzieci - wyjaśnia Mirosław Wołowik. - Mamy też dla prezydenta i olsztyńskich radnych niespodziankę - specjalne odblaskowe serduszka, któe mają przypominać o tak ważnym aspekcie naszego bezpieczeństwa, jakim jest noszony codziennie odblask.

Prezydent obdarowany kikludziesięcioma odblaskowymi serduszkami odwdzięczył się przedszkolakom lizakami w kształcie klocków Lego.

Zaraz po spotkaniu wszystkie paczki zapakowano do pocztowych ambulansów, by zgodnie z obietnicą pocztowców, już jutro znalazły się w szkołach i przedszkolach w Ameryce, Starych Jabłonkach, Butrynach i wielu innych miejscowościach Warmii i Mazur.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podsumowanie programu „Serduszko na drogę”

05-12-2012

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl