Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JN | 2012-12-06 14:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowe radiowozy w prezencie od powiatu

Olsztyn24
Przekazanie kluczyków do nowych pojazdów (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Policjanci z Powiatu Olsztyńskiego otrzymali dziś bogate prezenty. Starosta olsztyński wspólnie z komendantem miejskim Policji w Olsztynie przekazali dwa oznakowane auta policyjne do komisariatów w Barczewie i Dobrym Mieście. Powiat Olsztyński dofinansował w połowie zakup tych radiowozów.  


- To dla nas wielka pomoc - powiedział podczas przekazania aut komendant miejski Policji w Olsztynie, inspektor Andrzej Góźdź. - Z całą pewnością nowe auta przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Olsztyńskiego. Jesteśmy wdzięczni samorządowi powiatowemu za wsparcie.

Przystosowane do służby radiowozy Kia ceed mają 130-konne silniki diesla o pojemności 1,6 litra oraz nadwozia typu kombi. Na co dzień samochody będą wykorzystywane przez policjantów z prewencji, ruchu drogowego lub dzielnicowych.
R E K L A M A
banner
- Ta pomoc znacznie ułatwi nam pracę - mówi Krzysztof Asztemborski, komendant Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. - Stare auta są już wysłużone, zbyt dużo czasu spędzaliśmy z nimi w serwisie.

Od dziś nowy pojazd będzie służył Komisariatowi Policji w Dobrym Mieście, który ma pod swoim zasięgiem gminy: Dobre Miasto, Świątki, Dywity i Jonkowo.

Radości z nowego samochodu nie kryje również komendant Marek Dumka z Komisariatu Policji w Barczewie.

- Jestem wdzięczny władzom powiatu za okazaną pomoc – mówi komendant Dumka. - Nie ma co tu ukrywać - stare auta są już wysłużone i zdarzały się sytuacje, że po prostu nam brakowało radiowozów. Teraz będą widoczne w gminach Barczewo i Purda.

To kolejne dwa samochody, które wzbogacą tabor policyjnych radiowozów w Powiecie Olsztyńskim. Rok temu na takich samych zasadach radiowozy otrzymały komisariaty w Olsztynku i Biskupcu. Zakup aut był współfinansowany przez Powiat Olsztyński i Komendę Główną Policji.

- Kontynuujemy program związany z doposażeniem jednostek policji na terenie Powiatu Olsztyńskiego - mówi starosta olsztyński Mirosław Pampuch. - Jako samorząd powiatowy uważamy, że nic tak nie podnosi poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, jak szybka i skuteczna interwencja Policji. Stąd inwestowanie w samochody policyjne, które poprawiają mobilność tej służby - dodaje starosta.

JN

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl