22:36 01 maja 2024 Imieniny: Józefa, Filipa

Jerzy Litwiński | 2012-12-08 06:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Złoty medal olsztynianki na Paris Open Taekwondo

Aleksandra Kowalczuk na najwyższym podium w Paryżu

W dniach 1-2 grudnia w Paryżu odbył się międzynarodowy turniej w Taekwondo Olimpijskim z udziałem reprezentacji Polski, w składzie której znalazła się zawodniczka klubu sportowego START Olsztyn Aleksandra Kowalczuk. Olsztynianka startowała w zawodach jako juniorka w kategorii wagowej +63 kg. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem Oli - zdobyła złoty medal wygrywając trzy walki.

Najtrudniejszy okazał się pierwszy pojedynek, z Francuzką Ble Marie Paule, który ostatecznie skończył się wynikiem 8:7. Kolejna walka była już bardziej spokojna, a przede wszystkim bardziej przemyślana i ułożona taktycznie. Rywalka - Yorulmaz Rabia z Niemiec, została pokonana dużą przewaga punktową 7:2. W finale Ola nie dała żadnych szans Rosjance Goncharenko, wygrywając 15:2.

Złoty medal Aleksandry Kowalczuk znacząco przyczynił się do wywalczenia 3. miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów, jakie zdobyła ekipa Polski w kategorii juniorów.

Rok 2012 był dla Oli bardzo udany. Oprócz złotego medalu w Paryżu, zdobyła również srebrne medale podczas zawodów w Serbii, Holandii i Niemczech oraz brązowy w Chorwacji. Jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów, brała również udział w Mistrzostwach Świata Juniorów.
Trenerem zawodniczki jest Marcin Chorzelewski.