Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email SP 32 | 2012-12-20 23:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Jasełka w SP 32

Olsztyn24

Jasełka w SP 32 (fot. SP 32 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 32 w Olsztynie organizowane są jasełka. To jest właśnie zaleta małej, osiedlowej szkoły, w której dzieci wraz ze swoimi rodzinami i nauczycielami tworzą „małą ojczyznę”. Dzięki temu wiele tradycji jest pielęgnowanych. Dzięki temu wszyscy czujemy się rodziną.

W tym roku również odbyło się piękne przedstawienie. Wspaniałe dekoracje, doskonały nastój, ale przede wszystkim przekazywane emocje. Wszak jasełka to opowieść o narodzeniu Jezusa. I nieistotne jest czy ktoś wierzy, czy nie – te święta i ich cała oprawa sprawiają, że wszyscy czują podniosły nastrój.

Dzieci z klas III c i III b, które występowały w jasełkach, bardzo przeżywały swoje role. Nie mniej od nich przeżywali je rodzice i dziadkowie. Dopiero będąc uczestnikiem tych wydarzeń można zrozumieć jak wielką siłę i moc maja Święta Bożego Narodzenia,  jak wielkie towarzyszą im emocje i jak ważna jest rodzinna więź. Każdy pamięta z dzieciństwa, ze swojego domu rodzinnego, ze swojej szkoły, jak ten czas oczekiwania na Boże Narodzenie był przeżywany. I oto kolejne pokolenie wciela się w postaci z pamiętnej Nocy Betlejemskiej.
R E K L A M A
banner
Odgrywane przez dzieci sceny sprzed ponad dwóch tysięcy lat przeplatane były kolędami. Nie ma chyba nikogo, kto nie poczułby magicznej ich mocy – przepięknej harmonii słów i melodii. Komu bowiem nie robi się ciepło na sercu słysząc „Bóg się rodzi...”, albo „Cicha noc...”, „Lulajże Jezuniu”, czy też „Wśród nocnej ciszy”, albo „Dzisiaj w Betlejem”?

Tak też było i dzisiaj, kiedy te przepiękne kolędy rozbrzmiewały. Warto jest robić takie przedstawienia, warto jest się trudzić, aby te chwile zostały na zawsze.

Bożena Kwiatkowska-Butrym
Waldemar Szklarz
Jolanta Szwedyk
- nauczyciele SP 32 w Olsztynie
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
23.09 - Na terenie Olsztyna emitowany był dźwięk syreny alarmowej znajdującej się na ul. Towarowej. Portal Bezpieczny Olsztyn informuje, że doszło do awarii urządzenia emitującego (zwarcia instalacji elektrycznej).     |