Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2012-12-29 18:50 | Rozmiar tekstu: A A A

„Opowieść wigilijną” wystawiono w Kamienicy Naujacka MOK

Olsztyn24
„Opowieść wigilijna” w MOK (fot. Bernard Wawrzyniewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie wystawiono dzisiejszego (29.12) popołudnia spektakl „Opowieść wigilijna” (ang. „A Christmas Carol”) według opowiadania Charlesa Dickensa o tym samym tytule - najpopularniejszej bodaj historii świątecznej w krajach anglosaskich. Aktorami, którzy wcielili się m.in. w postacie Ebenezera Scrooge`a oraz Duchy Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Obecnych Świąt i Świąt Przyszłych byli głównie uczniowie olsztyńskiej szkoły językowej English Pertect, występujący jako English Perfect Theatre.

******
„Opowieść wigilijna” to opowiadanie autorstwa Charlesa Dickensa nawiązujące do Wigilii Bożego Narodzenia. Książka ukazała się po raz pierwszy w grudniu 1843 roku. Przedstawia przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a w dobrego człowieka, jaka zachodzi podczas nocy wigilijnej.

Ebenezer Scrooge jest samotnikiem dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną ukazuje mu się duch Jakuba Marleya, jego zmarłego partnera w interesach, cierpiącego pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia. Ta wizyta ma uchronić Scrooge'a przed podobnym losem, lecz nie na wiele się zdaje. Marley zapowiada przyjacielowi przybycie jeszcze trzech gości podczas trwającej nocy.
R E K L A M A
banner
Pod wpływem wizyt kolejnych duchów: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt Przyszłych, które pokazują skąpcowi sceny jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge pojmuje swe dotychczasowe błędy i staje się na powrót szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był przed śmiercią ukochanej siostry.


Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
23.09 - Na terenie Olsztyna emitowany był dźwięk syreny alarmowej znajdującej się na ul. Towarowej. Portal Bezpieczny Olsztyn informuje, że doszło do awarii urządzenia emitującego (zwarcia instalacji elektrycznej).     |