Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Ad-Ka | 2013-01-16 02:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Ognisty ratownik – gorąca krew

Olsztyn24
Podsumowanie konkursu w siedzibie PCK w Olsztynie (fot. ATK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W 2012 roku odbyła się siódma edycja promującego honorowe krwiodawstwo wśród strażaków programu Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, a najlepsze komendy i jednostki straży pożarnej zostały dziś (15.01) w siedzibie olsztyńskiego zarządu PCK nagrodzone dyplomami i statuetkami.

W konkursie uczestniczą wszystkie komendy straży w naszym województwie, ale jedynie około 30 przesłało sprawozdania do WMOO PCK w Olsztynie. Na ich podstawie wybrano najlepsze zespoły. Sprawozdania te złożyły cztery komendy powiatowe Państwowej Straży Pożarnej oraz 27 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Nagrodzono też najaktywniejszych honorowych krwiodawców, których było czterech.

Wskaźnik efektywności programu wyliczono na podstawie ogólnej ilości pozyskanej krwi pobranej od wszystkich uczestników akcji organizowanych przez jednostki PSP bądź OSP w ramach programu z uwzględnieniem krwi oddanej przez strażaków.
R E K L A M A
banner
W kategorii komend powiatowych PSP najlepszy wynik uzyskała Komenda Powiatowa z Nowego Miasta Lubawskiego. W sumie strażacy zebrali tam ponad 32 litry krwi. Na drugim miejscu była Komenda Powiatowa z Baroszyc z wynikiem nieco ponad 19 litrów. Na trzecim miejscu - strażacy z Komendy Powiatowej w Nidzicy – prawie 14,5 litra krwi.

W kategorii jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wręczono siedem wyróżnień. Najlepszą okazała się jednostka OSP z podgiżyckiego Spytkowa. Sukces był dla nich tym większy, że startowali do rywalizacji po raz pierwszy i to, z jakim wynikiem! W sumie przez rok zebrali w przeprowadzanych u siebie akcjach około 135 litrów krwi. Tuż za nimi była OSP Lubawa – 131 litrów. Na trzecim miejscu OSP Dobre Miasto – 97,6 litra krwi, a na czwartym OSP Kisielice, której bardzo niewiele zabrakło do trzeciej lokaty (87 litrów). OSP Poluzy, Gręda, Wozławki zebrały po 18 litrów krwi, Kamińsk 22,5 litra, Susz 30 litrów oraz Lipica 15 litrów.

W kategorii najaktywniejszy strażak - indywidualne wyróżnienia z pucharami otrzymali: druh Jolanta Kozłowska z OSP Dobre Miasto oraz druh Tomasz Ogrodowczyk z OSP Spytkowo k/Giżycka.

Ad-Ka

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl