Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email UM | 2013-05-09 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat Urzędu Miasta

Opłaty za śmieci bez zmian

Olsztyn24
Olsztyński ratusz
Zgodnie z ustawą z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, od 1 lipca 2013 r. nastąpią zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Na jej podstawie Rada Miasta Olsztyna podjęła uchwałę o metodzie naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych. Podstawą decyzji Rady były badania opinii mieszkańców, którzy większością głosów (59%), jako najwłaściwszą metodę wskazali naliczanie opłat od osoby (www.konsultacje.olsztyn.eu).

W związku z toczącą się na łamach prasy dyskusją informujemy, że sposób i metoda naliczania opłat nie uległy zmianie.

Jednocześnie informujemy, że do dnia 9 maja 2013 r. mieszkańcy i zarządy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych złożyli deklaracje obejmujące 133 tys. osób.
R E K L A M A
banner
Osoby i podmioty zobowiązane do złożenia deklaracji, które nie dopełniły tego obowiązku, prosimy o ich niezwłoczne złożenie, co pozwoli na utrzymanie wybranej przez mieszkańców metody naliczania opłat.

Właścicielom, którzy nie złożą deklaracji, wysokość opłaty za odbiór odpadów komunalnych zostanie określona decyzją administracyjnąwraz z należnymi odsetkami.

Decyzje o preferencjach dla rodzin wielodzietnych, będą podjęte po zakończeniu procedury przetargowej na wybór firmy odbierającej odpady komunalne.

Więcej informacji o systemie znajdą Państwo na stronie internetowej:  www.czysty.olsztyn.eu

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl