Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Elżbieta Mierzyńska | 2008-02-17 22:06:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Gąska na jubileusz

Olsztyn24
Tłum przed sceną (foto: Elżbieta Mierzyńska)
Sala gietrzwałdzkiego Domu Kultury pękała w szwach, brakowało krzeseł, szatni i powietrza. Wszyscy chcieli zobaczyć kolejny wyczyn Wspaniałego Teatru Bez Nazwy z Gietrzwałdu, w którym aktorami są nauczyciele, samorządowcy, przedsiębiorcy... Coraz więcej osób chce obejrzeć jak na scenie gra drukarz czy dyrektorka szkoły.

Teatr działa od lat 15. Na jubileuszowe przedstawienie (premiera 16 lutego) wybrano sztukę „Gąska” Nikołaja Kolady. Wyreżyserował ją Andrzej Fabisiak, człowiek wielu teatrów, ale tego teatru od lat 15 właśnie. Na spektaklu nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych i wojewódzkich.

„Gąska” to gorzka komedia o życiu, które zaciera granice między rzeczywistością a sceną, a może nawet jest konsekwencją jednego i drugiego bytu, jest uwikłaniem człowieka w gry i emocje. Sceniczna Gąska czyli Nonna grana przez Teresę Samulowską staje się zaczynem do powiedzenia sobie prawy i podjęcia próby naprawienia roli od nowa – tej na scenie i tej w życiu. Gąska – mówiąc jej językiem – nieźle namieszała.
R E K L A M A
banner
W spektaklu oprócz niej brawurowo zagrali: Jolanta Kłoczewska jako Ałła, Teresa Grodzicka-Szymańska jako Diana, Marek Gardzielewski jako Fiodor, Michał Maria Kozłowski jako Wasilij, a także Tadeusz Antoszewski, Adam Kochanowski, Jarosław Żejmo.

Teatr nazywany jest amatorskim, ale coraz częściej publiczność stwierdza jedno: od zawodowstwa Wspaniały Teatr Bez Nazwy różni już właściwie tylko to, że nie są instytucją z księgowością, bileterką, dyrektorami i stałym budżetem.

Wspaniałym ludziom, co potrafią zdystansować się do siebie, otoczenia i na scenie zagrać – sto lat!

Elżbieta Mierzyńska
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl