Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2013-09-13 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Po raz ósmy biegną do grobu ks. Jerzego Popiełuszki

Olsztyn24
VIII Pielgrzymka Biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki ruszyła spod Placu Solidarności | Więcej zdjęć »
Z Olsztyna do Warszawy wyruszyła dzisiaj dwudniowa (13-14.09) VIII Pielgrzymka Biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymkę tę na Warmii i Mazurach po raz siódmy (w pierwszej edycji wydarzenia zapoczątkowanego przez katowickich górników nasz region nie brał udziału) zorganizowała Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Osób Represjonowanych „Pro Patria”, Zarządem Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność” oraz Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Metropolita Warmiński i Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

W tegorocznej edycji pielgrzymki biegaczy i rowerzystów bierze udział 30 osób, w tym uczniowie z Miłakowa, Dobrego Miasta i Olszyna. Najmłodszy uczestnik ma 12 lat, najstarszy zaś 66. Start pielgrzymki poprzedziła msza św., która odbyła się tradycyjnie w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Po jej zakończeniu uczestnicy wydarzenia przybyli pod pod Pomnik Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności, pod którym złożyli kwiaty i pomodlili się za bezpieczny przebieg pielgrzymki. Po krótkiej odprawie uczestnicy wyruszyli do Warszawy, gdzie spotkają się przy grobie ks. Jerzego z uczestnikami sztafet, które wyruszą z Katowic, Płocka i Pułtuska.

Po przybyciu do stolicy, pielgrzymowicze złożą kwiaty przy grobie patrona wydarzenia, następnie zaś wezmą udział w mszy oraz uroczystej kolacji.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
VIII Pielgrzymka Biegowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

»

13-09-2013

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl