Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
SM | 2013-09-17 22:12 | Rozmiar tekstu: A A A

„Jesień Średniowiecza” - eliminacje do rycerskich mistrzostw świata

Olsztyn24
 
Już w sobotę (21.09) na Polach Grunwaldu ponad 100 rycerzy z całej Polski weźmie udział w pierwszych eliminacjach do Rycerskiej Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata - Bitwa Narodów 2014.  W ten sposób zainaugurowany zostanie sezon walk rycerskich 2013/2014.

- To już trzeci turniej jesienny organizowany przez nasze muzeum. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że „Jesień Średniowiecza” na stałe wpisała się w kalendarz imprez rycerskich. Z napływających do nas zgłoszeń wynika, że będzie to jeden z największych turniejów rycerskich w Polsce w tym roku. Turnieje odbędą się w amfiteatrze przy pawilonie pola namiotowego – mówi Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

W szrankach staną rycerze m.in. z Wrocławia, Szczecina, Nidzicy, Olsztyna, Warszawy, Gdańska, Torunia, czy też Łodzi. Rycerze zmierzą się w kilku kategoriach. Turniej o godz. 11.00 rozpoczną pojedynki 1/1. Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się walki grupowe, które rozpoczną się o godz. 14.00 Wówczas to w szrankach staną rycerze podzieleni na pięcioosobowe zespoły. Drużynowa walka 5/5, zwana bohurtem, to dynamiczne pojedynki, w których liczy się przede wszystkim siła, a nie technika. Wygrywa drużyna, której zawodnicy utrzymają się najdłużej na nogach. Z kolei walki bohurtowe 21/21 to już swego rodzaju małe bitwy. Imprezę zakończy pokaz grupy tańca ognia „Draco” z Nidzicy.
R E K L A M A
banner
- W zeszłym roku pierwszy weekend jesieni był czasem na podsumowania. W tym roku „Jesień Średniowiecza” rozpoczyna nowy sezon walk rycerskich. Z uwagi na prestiż eliminacji i duże zainteresowanie walkami w tym roku na Polach Grunwaldu zabraknie łuczników i kuszników. Zapraszamy ich już 5 października na specjalny turniej do Horodła, gdzie chcemy w ten sposób uczcić 600. rocznicę podpisania unii. Nie zabraknie tam także pojedynków na miecz i tarczę. Przez całą zimę walki rycerskie oglądać będzie można także w salach sportowych, gdzie odbędą się pozostałe eliminacje do kadry narodowej – wyjaśnia Sławomir Moćkun z grunwaldzkiego muzeum.

******
Program „Jesieni Średniowiecza”:

» 11.00 - Turniej bojowy 1/1 (kategoria początkująca)
» 12.30 - Turniej bojowy 1/1 (kategoria open)
» 14.00 - vBohurt 5/5 (walki grupowe)
» 18.00 - Bohurt 21/21 (walki grupowe)
» 19.00 - Zakończenie turnieju, wręczenie nagród
» 19.15 - Pokaz tańca z ogniem

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl