03:26 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka

wb | 2013-10-07 23:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Dobry wynik naszych „komandosów” w Lublińcu

Styrażnicy graniczni na trzecim stopniu podium w biegu drużynowym (fot. WMOSG) | Więcej zdjęć »

W miniony piątek (4.10) w Lublińcu na Śląsku odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie. W drużynie Straży Granicznej było dwóch funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

XII Bieg o „Nóż Komandosa” zgromadził w tym roku 754 mundurowych z całego kraju. Na starcie stanął również zawodnik z Brazylii, byli reprezentanci Niemiec i czy Czech. W tym roku trasa biegu okazała się wyjątkowo trudna. Uczestnicy biegu mieli do pokonania 10 km (mężczyźni) lub 5 km (kobiety) w pełnym umundurowaniu oraz ostre podbiegi.

Do reprezentacji Straży Granicznej Komendant Główny SG powołał 4-osobową drużynę, której połowę stanowili funkcjonariusze z Warmii i Mazur: st. chor. SG Andrzej Luśnia (PSG w Bezledach) i chor. SG Tomasz Kowalski (PSG w Braniewie).

Do klasyfikacji drużynowej (Luśnia, Kowalski, Cybruch) brane były pod uwagę 3 najlepsze czasy zawodników. Drużyna Straży Granicznej zdobyła trzecie miejsce, pokonując ponad 100 drużyn reprezentujących inne służby mundurowe.
Zwyciężczynią biegu wśród pań została debiutantka Anna Ficner z KPP w Złotoryi. Zawodniczka pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 00:26:05. Młoda policjantka z 1,5-rocznym stażem zwyciężyła mimo kontuzji kolana. Miejsce 2. zajęła Anna Wojtulewicz z KPP w Mońkach, a miejsce 3. Jolanta Szwarnóg z WSOWL Wrocław.

Wśród panów na dystansie 10 km triumfował również debiutant w Biegu o Nóż Komandosa - Tomasz Grycko z 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego z czasem 00:37:01. Dwa kolejne miejsca zajęli Artur Pelo i Błażej Król z tej samej jednostki.