Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2013-11-14 19:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Park Centralny z półrocznym poślizgiem

Olsztyn24
Park Centralny w budowie (fot. z 14.11.2013 r. - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zawiedzeni mogą poczuć się ci, którzy liczyli, iż jeszcze w tym roku pospacerują alejkami nowego Parku Centralnego w Olsztynie. Na biurko prezydenta Olsztyna trafił bowiem wczoraj (13.11) aneks do umowy z budującą park spółką PRASBET z Grudziądza. Wskazany w aneksie nowy termin zakończenia inwestycji to 30 czerwca 2014 roku.

W uzasadnieniu swojego wniosku budowniczowie wskazali kilka przyczyn niezakończenia inwestycji w pierwotnie wyznaczonym terminie, tj. do końca 2013 roku.

Po pierwsze, przedłużająca się zima 2012/2013 umożliwiła wejście geodetów na teren budowy dopiero po 15 kwietnia tego roku. A wykonanie pomiarów było konieczne do zaprojektowania parku, bowiem inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Poza tym wnioskodawcy stwierdzili, że długotrwałe opady deszczu uniemożliwiały wykonanie pewnych robót w zgodzie z obowiązującymi reżimami technologicznymi.
R E K L A M A
banner
Po drugie, w trakcie inwestycji doszły nowe zadania, jak chociażby wykonanie układu planetarnego z orbitami w niecce budowanej w parku wielkiej fontanny. Zmieniano też rodzaj kostki brukowej użytej do budowy ścieżki rowerowej.

Dużo więcej czasu niż planowano, zajęło budowniczym uzgodnienie z Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie technologii umocnienia brzegów Łyny na odcinku Parku Centralnego oraz wycinki drzew rosnących na skarpach Łyny.

Z większością argumentów przedstawionych przez PRASBET zgodził się inżynier kontraktu. Do okoliczności podniesionych przez właścicieli spółki dodał jeszcze kilka od siebie, jak chociażby problemy z zawarciem umowy na dostarczenie energii elektrycznej na teren parku, wymianę opraw oświetleniowych, czy wykonanie monitoringu wizyjnego w parku. Kierowany do prezydenta wniosek o przedłużenie kontraktu do 30 czerwca 2014 roku inżynier zaopiniował pozytywnie.

- Wniosek otrzymałem wczoraj, nie przeanalizowałem go jeszcze szczegółowo, ale pewnie z argumentami PRASBET-u i inżyniera kontraktu będę musiał się zgodzić - powiedział nam dzisiaj (14.11) prezydent Piotr Grzymowicz.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl