19:16 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka

waclawbr | 2013-11-27 00:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Kayak Sport Club podsumował sezon

Prezes Janusz Milewski prezentuje pamiątkową statuetkę dla Denisa Ambroziaka | Więcej zdjęć »

We wtorkowy (26.11) wieczór, w restauracji Omega Hotel, spotkali się działacze, trenerzy i zawodnicy olsztyńskiego Kayak Sport Club, by podsumować kończący się sezon kajakowy. Na sali nie zabrakło rodzin młodych zawodników, a także sponsorów klubu oraz przedstawicieli władz regionu i miasta z wicemarszałek województwa Anną Wasilewską i prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem na czele.

Bohaterem wieczoru był Denis Ambroziak, który nie tylko w tym roku zdobył pierwszy w historii klubu tytuł Mistrza Świata, ale również we wtorek obchodził 22 urodziny. Nie zabrakło więc podziękowań i upominków za sportowe sukcesy, ale także wielkiego tortu ze świeczkami i zaśpiewanego przez całą salę „Sto lat!”.

W tym roku kajakarze KSC zdobyli 3 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych medali na zawodach rangi światowej, europejskiej i ogólnopolskiej. Obok Denisa Ambroziaka, który m.in. zdobył tytuł Mistrza Świata Seniorów w kategorii K1 na dystansie 4X200 m, tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy w kategorii K1 na dystansie 200 m i Młodzieżowego Mistrza Polski w kategorii K1 na dystansie 200 m, do wyróżniających się zawodników KSC w tym sezonie należeli: Tomasz Mendelski, Dustin Łuniewski, Wojciech Pietrzak, Martyna Lisiecka, Michał Zwoliński, Marek Michels, Tomasz Mikołajewicz, Cezary Ołdakowski, Błażej Brakowiecki, Patryk Baranowski, Wojciech Suwiński, Kamil Paszkowski, Przemysław Zawalich, Alex Włodarczyk, Karol Pużniewski, Krystian Kuniec, Patryk Zych i Jakub Piotrowski. Każdy z tych zawodników indywidualnie lub w osadzie zdobył co najmniej III miejsce w zawodach rozgrywanych na szczeblu kraju, Europy i świata. Każdy z nich został doceniony przez władze klubu i sponsorów, którzy ufundowali nagrody rzeczowe i upominki.

Podziękowania i upominki były też dla trenerów i klubowych działaczy. Gratulacje w imieniu samorządu województwa prezesowi klubu Januszowi Milewskiemu przekazała wicemarszałek Anna Wasilewska, a w imieniu władz Olsztyna - prezydent Piotr Grzymowicz.