Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2014-01-25 01:14 | Rozmiar tekstu: A A A
Wieczór dźwięków i barw krajobrazu

Muzyka w obrazie

Olsztyn24
Na zdjęciu Adam Bórkowski (fot. archiwum artysty) | Więcej zdjęć »
Kolory lata i zimy, pryzmy suchej ziemi i soczyste łąki, ludzie na przystanku autobusowym i dziewczyny zatracone w tańcu, huragan niszczący drzewa i wiatr głaszczący zboża, dźwigi na budowie i sikorki przy pasku słoniny, ciepło krajobrazów Warmii i Mazur. To wszystko na wernisażu I Olsztyńskiego Przeglądu Fotografii, a w finale pokazu I Olsztyńskie Koncerty „Muzyka w Obrazie”. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Największym problemem oceniających były fotografie krajobrazowe – wszystkie w tak wyrównanym poziomie, uniemożliwiającym wybór, że organizator zdecydował nagrodzić zdjęcia wyróżniające się tematem. Laureatami konkursu zostali: Jacek Kowalski z Róźnowa – nagroda w kategorii Ziemia za cykl zdjęć z budowy (dźwigi przy budowie Galerii Warmińskiej w Olsztynie); Michał Pieściuk z Olsztyna - nagroda w kategorii Przestrzeń za cykl zdjęć z przestrzeni miejskich autobusów (portrety ludzi i zbliżenia na detale w biało-czarnej scenerii pasażerów miejskich autobusów); Anna Wojszel z Wipsowa - nagroda w kategorii Człowiek za cykl malarskiej interpretacji fotografowanych postaci. Na wystawie będzie można obejrzeć także zdjęcia innych autorów.

Po wernisażu zabrzmią I Olsztyńskie Koncerty „Muzyka w Obrazie”, podczas których do cyklu fotografii 9 autorów wybranych w konkursie muzyczny komentarz zagrają: Robert Kanaan (Gdańsk), Adam „Mr Smok” Bórkowski (Poznań) oraz Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy (Olsztyn).
R E K L A M A
banner
Robert Kanaan przygotuje koncert do zestawu zdjęć: Marka Jankowskiego (Lubomino), Michała Pieściuka (Olsztyn), Ewy Rubczewskiej (Olsztyn).

Adam „Mr Smok” Bórkowski muzycznie oprawi zdjęcia: Bożeny Kraczkowskiej (Olsztyn), Henryka Ciruta (Olsztyn), Andrzeja Grabowskiego (Bisztynek).

Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy zaprezentują kompozycje muzyczne do zdjęć: Jacka Kowalskiego (Różnowo), Michała Buszkiewicza (Bisztynek), Anny Wojszel (Wipsowo).

O muzykach:

Adam „Mr Smok” Bórkowski jest jednym ze znanych wykonawców muzyki elektronicznej w Polsce. Współtwórca grupy Endorphine. Artysta, który w towarzystwie sympatyków gatunku jest dobrze znany jako muzyk z ciekawym doświadczeniem i filozofią życia. Komponuje muzykę utrzymaną w różnych klimatach tego gatunku. W jego kompozycjach można usłyszeć style m.in. muzyki ambient z domieszką sekwencyjnego nurtu berlińskiego, klasycznej elektronicznej muzyki oraz chillout.

Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy poznali się dawno temu w zespole muzycznym. Przez wiele lat pracowali w mediach (Elżbieta - dziennikarz, Andrzej - grafik prasowy i komputerowy). Po latach wrócili do muzycznej pasji. Andrzej był inicjatorem i kierownikiem artystycznym ośmiu edycji koncertów z cyklu „Elektroniczne Pejzaże Muzyczne” (2005-2012). Wydali dziewięć płyt CD (w tym dwupłytowy album „Ładna dla Nieba, wredna dla Piekła/ Atlantis - Journey To The Abyss Of Time”, 2013). Współpracowali z zespołami tańca współczesnego (Pryzmat) i teatru ruchu (Zmysł, Exodus, Między Innymi), realizując wspólne projekty muzyczno-sceniczne. Gościli na antenie radiowej w Polsce, Niemczech, Meksyku, a ostatnio najintensywniej w Chicago, z czego wynikała niedawna premiera projektu „Bilet Olsztyn-Chicago” w Olsztyńskim Planetarium.

Robert Kanaan to kompozytor, muzyk, producent muzyczny, od 1995 związany z teatrem. Jeden z polskich twórców muzyki elektronicznej, world i etno. Swoją przygodę z muzyką zaczynał na początku lat 90. od reggae, szybko jednak postanowił zmienić profil działalności. Skoncentrował się na pejzażowej muzyce elektronicznej. Wydał 4 płyty. Napisał muzykę do ponad 20 spektakli teatralnych, min.: 1997 r. Teatr Miejski w Gdyni - Bal u Salomona; 1997 Teatr Miejski w Gdyni - Sen Nocy Letniej; 2005 Teatr Animacji w Poznaniu - Siódme Niebo; 2006 Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Wyzwolenie; 2006 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni – Moscoviada; 2006 Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego - Manekin czyli Kochanek Hitlera; 2007 Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie - Być jak Pippi; 2007 Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Dziady. Zbliżenia; 2007 Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - Kantata na cztery skrzydła; 2007 Teatr Polski w Warszawie - Bal u Salomona; 2007 Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Pokojówki, 2012 Teatr Studio w Berlinie – Matka.

Program wydarzenia:

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, Olsztyn, ul. Parkowa 1
7 lutego (piątek)
Godz. 18.00 -  I Olsztyński Przegląd Fotografii, wernisaż
Godz. 19.00 – I Olsztyńskie Koncerty „Muzyka w Obrazie”

Wstęp wolny.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl