Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2014-03-22 13:02 | Rozmiar tekstu: A A A

„W cieniu papierówki” z Anną Osowską

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbyło się wczoraj (21.03) kolejne spotkanie z cyklu „Pracownia Literacka”. Bohaterką wieczoru była Anna Osowska, autorka książki „W cieniu papierówki”, której towarzyszyła Wioletta Jaskólska, autorka ilustracji do tego tytułu. Spotkanie poprowadził Tomasz Śrutkowski, właściciel wydawnictwa Edytor „Wers” , którego nakładem książka się ukazała w grudniu ubiegłego roku.

Anna Osowska, z domu Bliźniuk, urodziła się 16 kwietnia 1966 roku w Drawsku Pomorskim. Jest lekarzem internistą, endokrynologiem z dziennikarskim i społecznikowskim zacięciem. Od dzieciństwa związana z Bartoszycami, a od ponad dwudziestu lat z Sępopolem, w którym prowadzi praktykę lekarską. Pisane przez nią artykuły do „Zdrowia dla Każdego” znalazły znacznie wielu czytelników, podobnie jak felietony drukowane w miesięczniku „Gmina” czy „Biuletynie Lekarskim”.

„W cieniu papierówki” to jej debiut literacki. Jest to powieść będąca swego rodzaju autobiografią literacką. Przedstawia życie prowincjonalnej lekarki z Warmii i jej rodziny, które zmiena się w wyniku poważnej choroby głównej bohaterki.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkania Anna Osowska opowiedziała między innymi, dlaczego zdecydowała się napisać „W cieniu papierówki”, jak przebiegała praca nad książką i jak doszło do jej wydania oraz nawiązania współpracy z Wiolettą Jaskólską, która wykonała znajdujące się w niej ilustracje. Goście wieczoru dowiedzieli się również jak poruszenie w powieści wątków i wydarzeń z życia prywatnego autorki (głównie choroby, z którą się zmagała) wpłynęło na osoby i miejsca z jej otoczenia, a także jak środowisko lekarskie odebrało podjęcie przez nią trudnego tematu, jakim jest choroba lekarza.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo ze spotkania, na której uwieczniliśmy część z odpowiedzi na powyższe pytania. Wkrótce udostępnimy również jego zapis w wersji audio.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
P L I K   M P 3
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie autorskie z Anną Osowską w Kamienicy Naujacka

»

22-03-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.