13:53 02 czerwca 2024 Imieniny: Marzanny, Marianny

Newsroom24 Sport, rekreacja
Karol Dempich | 2008-03-05 20:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Remis w sparingu

Olsztyn24

W przedostatnim meczu sparingowym przed inauguracją rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn zremisowali w Gdyni z miejscową Arką 3:3.

Zarówno wynik, jak i gra olsztynian powinna ucieszyć trenera i kibiców OKS-u. Do przerwy bowiem zespół gości prowadził 3:0, a wszelkie akcje przeprowadzane przez piłkarzy drugoligowca kończyły się na nieźle dysponowanej linii defensywnej olsztyńskiej drużyny. Bramki dla naszych piłkarzy padły w ciągu 10 minut, a ich autorami byli Łukasz Suchocki, Mateusz Różowicz i Tomasz Zakierski.

Pierwszy gol padł w 23. minucie gry po strzale Suchockiego, który chwilę wcześniej nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Norbertem Witkowski, mającym za sobą występy w Stomilu Olsztyn. Druga bramka była efektem kontry, jaką po akcji gdynian wyprowadzili zawodnicy ze stolicy Warmii. Ostatnie trafienie zaliczył Zakierski, który głową skierował piłkę do bramki Witkowskiego.

Gospodarze przebudzili się dopiero w II połowie spotkania, kiedy to trener Wojciech Stawowy wystawił niemal zupełnie inny skład niż w pierwszej części meczu. Na boisku pojawił się m.in. Marcin Chmiest, który strzelając trzy bramki w odstępie piętnastu minut doprowadził do wyrównania.
R E K L A M A
Wtorkowy pojedynek był ostatni sprawdzianem Arki przed inauguracją rozgrywek II ligi, jaka będzie miała miejsce w najbliższy weekend. Piłkarze z Olsztyna mają natomiast przed sobą jeszcze jedno sparingowe spotkanie, tym razem z IV-ligową drużyną Huraganu Morąg. Pierwszy ligowy pojedynek na wiosnę podopieczni Andrzeja Nakielskiego rozegrają 15 marca w Nowym Dworze Mazowieckim. Rywalem olsztynian będzie zajmujący dziewiąte miejsce po rundzie jesiennej miejscowy Świt.