Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2014-05-06 18:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Tytuł doktora honoris causa UWM dla arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza

Olsztyn24
Od prawej: Abp Edmund Piszcz i Ryszard Górecki, rektor UWM | Więcej zdjęć »
W Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się dzisiaj (6.05) uroczystość nadania kolejnego tytułu doktora honoris causa. Ten zaszczytny tytuł trafił w ręce Metropolity Warmińskiego arcybiskupa seniora dra Edmunda Piszcza.

W uzasadnieniu uchwały nadającej tytuł abp. seniorowi Piszczowi napisano, że doktorat h.c. UWM Senat Uniwersytetu przyznaje mu za „wieloletnią działalność duszpasterską na rzecz środowiska kościelnego zarówno w wymiarze ogólnym, jak i regionalnym; szeroką działalność naukową, duszpasterską, organizacyjną i społeczną na rzecz dwóch regionów północnej Polski - Pomorza Nadwiślańskiego oraz Warmii, Mazur i Powiśla; aktywną działalność akademicką (...), inspirującą działalność charytatywną, ekumeniczną na Warmii i Mazurach oraz wybitne zasługi na rzecz pojednania polsko-niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Warmii i Mazur”.

- Za ten wielki zaszczyt wyrażam serdeczne podziękowanie i życzę, aby uniwersytet wzrastał, kwitł i rozrastał się jak najszerzej w grono ludzi bogatych intelektualnie i duchowo - powiedział abp. senior Edmund Piszcz.
R E K L A M A
banner
Laudację bohatera uroczystości wygłosił prof. Andrzej Staniszewski, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Humanistycznym. Abp Piszcz natomiast, czyniąc zadość akademickiemu zwyczajowi, po zakończeniu części oficjalnej uroczystości wygłosił wykład pt. „Sprawa nominacji księdza profesora Franciszka Sawickiego na Biskupstwo Gdańskie w 1938 roku”.

W uroczystości uczestniczyło wielu przedstawicieli władz, służb mundurowych, instytucji oświatowych, kulturalnych i leczniczych, a także przedstawicieli kościoła katolickiego (z prymasem Polski arcybiskupem Józefem Kowalczykiem na czele) i środowiska akademickiego, jak również rodzin oraz przyjaciół odbierających dzisiaj promocje doktorskie i habilitacyjne UWM 140 osób, w tym 102 doktorów i 38 doktorów habilitowanych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Nadanie doktoratu honoris causa abp. Edmundowi Piszczowi

06-05-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl