Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Krzysztof Piersa/Kamil | 2014-05-29 23:38 | Rozmiar tekstu: A A A
Finał Rzeźni Literackiej

Poznaliśmy najlepszych pisarzy i poetów - amatorów

Olsztyn24
Finał Rzeźni Literackiej (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W czwartkowy (29.05) wieczór w sali kameralnej amfiteatru odbyło się ostatnie, finałowe spotkanie z cyklu Rzeźnia Literacka, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Uczestnicy spotkań przedstawiali swoje dzieła z gatunku prozy i poezji. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

O zwycięstwo w kategorii „proza” walczyli: Tobiasz Martynik, Andrzej Naumiuk, Krystian Kujawa, Zuzanna Drząszcz, SNAFKIN, Piotr Mrzygłowski, Alexander Nowakowski i Maja Romaniewicz. W kategorii „poezja” do rywalizacji stanęli: Wojciech Borkowski, Monika Stępień, Krystian Kujawa, Urszula Kosińska, Zuzanna Drząszcz, Emilia Zielnik, Ewelina Sokal, Piotr Mrzygłowski i Wojciech Kobus.

Zarówno publiczność jak i sędziowie byli zgodni co do werdyktu. W kategorii poezja zwyciężyła Zuzanna Drząszcz, a w kategorii prozy Krystian Kujawa. Otrzymali statuetki Rzeźni oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych. Ponadto wszyscy uczestnicy ostatniego spotkania dostali do wyboru książkę lub tomik poezji. Nagrody zostały ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury.
R E K L A M A
banner
Prace pisarzy-amatorów oceniało jury w składzie: Piotr Siwecki, Krzysztof Szatrawski i Michał Kotliński. Wyjątkowo na czas finału przybyli także redaktorzy kwartalnika kulturalnego Wakat. Wyróżnione przez nich prace zostaną opublikowane w najbliższym numerze magazynu.

Zainteresowanie Rzeźnią Literacką stale rośnie. Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję spotkań po wakacjach. Jak mówili sędziowie, startowanie w takich konkursach jest pierwszym krokiem do zostania profesjonalnym pisarzem.

Zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom Rzeźni serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na literackim polu.

Krzysztof Piersa

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Monika / 2015-06-04 21:46
Ojej... co się stało z Krystianem? :(
~Mieszkaniec / 2015-05-31 19:45
Słyszałem, że Krystian Kujawa nie żyje. Miałem okazję kiedyś go poznać osobiście. Czy ktoś wie co sie stało? Wypadek? Choroba? Będę wdzięczny za informację.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl