03:20 28 kwietnia 2024 Imieniny: Ludwika, Walerii

MB | 2014-06-12 23:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianka z Pucharem Świata Kickboxingu

Olsztyn24
Maria Barcikowska (z pucharem) na podium we Włoszech | Więcej zdjęć »

W miniony weekend (6-08.06) w Lignano Sabbiodoro we Włoszech olsztynianka Maria Barcikowska zdobyła Puchar Świata Kickboxingu seniorów, walcząc w kategorii wagowej +70 kg w formule Full Contact, czyli w walce pełno kontaktowej w ringu.

Nasza reprezentantka pokonała w ćwierćfinale Holenderkę Emine Uysal, następnie w półfinale jednogłośnie wygrała walkę z Norweżką Pernille Bure Karlsen. W finale również trafiła na przeciwniczkę reprezentująca Norwegię, Desiree Carlsen. Również tutaj Maria Barcikowska nie zawiodła, pokonując jednogłośnie na punkty swoją finałową rywalkę.

W najbardziej prestiżowym Pucharze Świata Besfighter wystąpiło 2086 zawodników z 37 krajów. Na ten turniej przyjeżdżają wszystkie liczące się w formule Full Contact reprezentacje krajów.

Na co dzień Maria Barcikowska mieszka, trenuje w Olsztynie i pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum Nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie. Reprezentuje kadrę narodową Kickboxing Seniorów Full Contact powołaną przez Polski Związek Kickboxingu.