Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2014-07-05 22:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Dziś wszystkie rowerowe trasy prowadziły do Bałd

Olsztyn24
Część uczestników rajdu spotkałą się pod olsztyńskim ratuszem | Więcej zdjęć »
Celem podróży wielu mieszkańców Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego były dzisiaj (5.07) Bałdy w gminie Purda. Tam bowiem po raz siódmy odbywał się Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu, Zabawy. Do Bałd tradycyjnie pojechali też rowerzyści uczestniczący w akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. I to nie tylko bardzo zaawansowani (o czym pisaliśmy w poprzednim tekście), ale również mniej doświadczeni w rowerowych wojażach, preferujący rajdy rowerowe krótkie.

- Olsztyńscy rowerzyści jeżdżą na rajdy do Bałd prawie od samego początku Kiermasów Warmińskich, w tym roku organizujemy taki wyjazd już po raz szósty - wyjaśnił Dariusz Stecki, koordynator dyscypliny „rajdy rowerowe krótkie” w ramach „Olsztyn. Aktywnie!”. - Wrota Warmii to symboliczne miejsce, które każdy olsztynianin powinien znać i zobaczyć na własne oczy.

Rowerzyści wyjechali dziś do Bałd nie tylko po to, aby pogłębić wiedzę historyczną o regionie, w którym mieszkają.

- Jedziemy po to, żeby wypoczywać, zaczernąć świeżego powietrza, niektórzy też po to, żeby odstresować się - stwierdził Dariusz Stecki. - Jedziemy lasami, w otoczeniu przepięknej przyrody, a to jest atut jazdy na rowerze.
R E K L A M A
banner
Każdy z uczestników rajdu miał do pokonania 52 kilometry. To niemało, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że najmłodsza rowerzystka, Lenka,  miała zaledwie 6,5 roku.

- Rajdy rowerowe krótnie to imprezy przeznaczone dla rowerzystów mających już pewne doświadczenie w dłuższych wyjazdach - powiedział Dariusz Stecki. - Mimo dość długiego dystansu do pokonania, ważne jest tempo jazdy. My jedziemy spokojnie, często odpoczywamy, tak, by każdy rowerzysta z pewnym doświadczeniem był w stanie pokonać nawet pozornie dość duży dystans. A Lenka z powodzeniem ukończyła poprzedni rajd do Klebarka o długości 38 kilometrów!

Lenka samodzielnie dojechała z Olsztyna do Bałd, gdzie jako najmłodsza uczestniczka rajdu otrzymała nagrodę w postaci warmińskiego gwizdka. Z ochotą też wsiadła na rower, gdy nadszedł czas powrotu do Olsztyna.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Olsztyn. Aktywnie! - Rajd rowerowy krótki do Bałd

»

05-07-2014

image
Olsztyn. Aktywnie! - Rowerzyści w Bałdach

»

05-07-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.