04:17 20 kwietnia 2024 Imieniny: Agnieszki, Amalii

inf. pras. | 2014-07-14 20:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie na Korea Open 2014

Piotr Hatowski na trzecim stopniu podium w Korei | Więcej zdjęć »

Na odbywającym się w dniach 11-16 lipca w Gyeongju (Korea) międzynarodowym turnieju w Taekwondo Olimpijskim klasy G2 bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy AKS OSW Start Olsztyn.

Piotr Hatowski (kategoria wagowa +87 kg) wywalczył brązowy medal wygrywając kolejno walki z reprezentantami: Jordanii (2:1), Iranu (5:2) i Korei (6:5). W walce o finał Hatowski przegrał z zawodnikiem Włoch (1:4).

Również udany start zaliczyła Aleksandra Kowalczuk (kategoria wagową +73 kg), która wygrywając walki z Koreanką (6:2) i Kanadyjką (17:3) wywalczyła piąte punktowane miejsce. Walkę o medal Kowalczuk minimalnie przegrała z reprezentantką Uzbekistanu (1:2).

Zawodnicy wraz z trenerem Marcinem Chorzelewskim wracają do Polski 18 lipca.