Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2014-08-05 16:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Będzie wojna o planty?

Olsztyn24
Dom Pielgrzyma opasany został fundamentami pod ogrodzenie | Więcej zdjęć »
Dobiega końca budowa Domu Pielgrzyma Parafii św. Jakuba przy ul. Pieniężnego. Planowane pierwotnie na imieniny patrona katedralnej parafii otwarcie obiektu zostało przesunięte na wrzesień. W tle tej niewątpliwie potrzebnej dla ubogiego w zabytki miasta rewitalizacji dawnych stajen, toczy się spór o... mur, a raczej o ogrodzenie Domu Pielgrzyma.

Odpowiedzialny za inwestycję proboszcz Parafii Św. Jakuba ks. Andrzej Lesiński uważa, że ogrodzenie Domu Pielgrzyma jest konieczne, chociażby ze względu na bezpieczeństwo korzystających z obiektu osób, a poza tym dofinansowanie ze środków unijnych parafia dostała na obiekt ogrodzony. Brak ogrodzenia będzie oznaczał, że inwestycja nie została prawidłowo zrealizowana, co narazi parafię na roszczenie o zwrot unijnej dotacji.

Innego zdania są władze miasta twierdząc, że ogrodzenie Domu Pielgrzyma jest niezgodne z uchwalonym przez Radę Miasta planem zagospodarowania przestrzennego olsztyńskich plant, a jego postawienie przeszkodziłoby w realizacji ważnego dla wizerunku miasta turystycznego i przyjaznego mieszkańcom planu połączenia plant z Parkiem Centralnym i Parkiem Podzamcze. Dlatego prezydent miasta pozwolenia na budowę ogrodzenia nie wydał.
R E K L A M A
banner
Jak wynika jednak z naszego dzisiejszego (5.08) rekonesansu, brak pozwolenia na budowę raczej nie odwiedzie proboszcza od budowy ogrodzenia. Fundamenty są już bowiem gotowe. I jeżeli nawet w najbliższym czasie nie pojawi się na nich płot, to betonowe murki nie pozwolą na poprowadzenie pod Domem Pielgrzyma planowanych tam traktów pieszych i rowerowych.

Jak rozwinie się ten spór władzy świeckiej z kościelną, a przede wszystkim, jak i kiedy się zakończy - trudno przewidzieć. A może ktoś z czytelników zgadnie?
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~ask / 2017-02-10 12:41
jak budują bez zezwolenia to będą musieli rozebrać całe społeczeństwo jest ważniejsze niż kilkunastu pielgrzymów.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl