Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2014-08-25 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Święty Mikołaj pracuje cały rok. Również w Olsztynie!

Olsztyn24
Na pożegnanie wakacji św. Mikołaj dostarczył m.in. zjeżdżalnię | Więcej zdjęć »
Kiedy przychodzi św. Mikołaj z prezentami? Wiadomo: 6 grudnia! - odpowiedzą zapewne i małe, i duże dzieci. Niekoniecznie. Do Parafii Matki Boskiej Fatimskiej na Osiedlu Pieczewo w Olsztynie św. Mikołaj dostarcza prezenty przez cały rok. Dzisiaj (25.08), na przykład, za sprawą św. Mikołaja na parafialnym placu przy ul. Bajkowej 15 stanęła dmuchana zjeżdżalnia i takiż wąż. Mali mieszkańcy Olsztyna mogli korzystać z nich do woli. Za darmo - oczywiście!

- Te dmuchane zabawki, to efekt dziecięcych próśb zawartych w listach do św. Mikołaja - wyjaśnia z całą powagą ks. Marian Matuszek, proboszcz Parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Bajkowej w Olsztynie. - Dzieci prosiły św. Mikołaja o jakąś zabawę na zakończenie wakacji. I Święty Mikołaj tę prośbę dzisiaj spełnił. Dał dzieciom, ale także ich rodzicom czy dziadkom, radość serca.

Pomysł stworzenia przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej Domu Św. Mikołaja zrodził się prawie rok temu.
R E K L A M A
banner
- Dom św. Mikołaja to w istocie idea spełniania dziecięcych marzeń - mówi ks. Matuszek. - Co roku w naszej parafii na Mikołajki rozdajemy dzieciom czekolady. W ubiegłym roku wpadliśmy na pomysł, żeby dzieci mogły pisać listy z prośbami do św. Mikołaja przez cały rok, kierując te listy na adres naszej parafii. Inicjatywę poparli i objęli patronatem arcybiskup Wojciech Ziemba, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i Rada Osiedla Pieczewo, z jej przewodniczącą Haliną Mikulską. Przez cały rok zbieramy więc listy od dzieci i staramy się spełniać opisane w nich marzenia.  

To właśnie dzięki takim listom w tym roku na kolonie, za darmo, wyjechało ponad dwadzieścioro dzieci. Spełnione zostało też marzenie 4,5-letniej Nicol, chorej na nowotwór, która w liście do św. Mikołaja napisała, że chciałaby odwiedzić Ojca Świętego w Rzymie.

- Udało się nam to marzenie spełnić - mówi z dumą ks. proboszcz. - To chyba nasze największe tegoroczne osiągnięcie w ramach Domu Św. Mikołaja - dodaje.

Parafia Matki Boskiej Fatimskiej to nie tylko wirtualny Dom św. Mikołaja, ale także swoiste centrum życia społeczno-kulturalnego południowej części Olsztyna. Tutaj nie tylko organizuje się ciekawe imprezy dla dzieci, ale także dla dorosłych, m.in. niedzielne koncerty z udziałem olsztyńskich (i nie tylko) chórów i solistów. Za niespełna dwa tygodnie, w sobotę 6 września, spod sanktuarium przy ul. Bajkowej 15 wyruszy rajd rowerowy do Rusi. Tam odbędzie się piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. Rajd organizuje parafia wspólnie z Fundacją Otwarte Dłonie. Ale najważniejsza z tegorocznych imprez parafialnych odbędzie się w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w niedzielę 21 września. Będzie to piąta już Biesiada Pieczewska.

- Biesiadę parafia organizuje wspólnie z Radą Osiedla Pieczewo - mówi ks. Matuszek. - To będzie duże wydarzenie. Cały plac przy kościele będzie wypełniony, bo i atrakcji będzie niemało. W tym roku po raz pierwszy organizujemy konkursy na najlepsze ciasto i najsmaczniejszą zupę. Nagrody mamy już przygotowane, a najważniejsze z nich to grille.

Już dziś ks. proboszcz Marian Matuszek zaprasza do udziału w organizowanych przez lub z udziałem parafii wydarzeniach. I wcale nie trzeba mieszkać na Pieczewie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Pożegnanie wakacji w Parafii M.B. Fatimskiej w Olsztynie

»

25-08-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl