Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2014-09-13 18:24 | Rozmiar tekstu: A A A

IX Sztafeta im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki ruszyła do Warszawy

Olsztyn24
Uczestnicy sztafety | Więcej zdjęć »
Z Olsztyna do Warszawy wyruszyła dzisiaj dwudniowa (13-14.09) IX Sztafeta im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki ku Czci Męczenników Stanu Wojennego. W tym roku wydarzenie to wpisuje się w szczególne rocznice – 30. męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności i 25. demokratycznych przemian w Polsce, okupionych także tą ofiarą.

Pielgrzymkę na Warmii i Mazurach po raz ósmy (w pierwszej edycji wydarzenia zapoczątkowanego przez katowickich górników nasz region nie brał udziału) zorganizowała Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Osób Represjonowanych „Pro Patria”, Zarządem Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność” oraz Warmińsko-Mazurskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych.

W tegorocznej edycji pielgrzymki rowerzystów bierze udział 27 osób (1 osoba na handbike`u), w tym uczniowie z Miłakowa, Dobrego Miasta i Olszyna. Najmłodsza uczestniczka ma dziewięć lat, najstarszy uczestnik zaś jest po sześćdziesiątce. Start pielgrzymki poprzedziła msza św., która odbyła się tradycyjnie w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Po jej zakończeniu uczestnicy wydarzenia przybyli pod pod Pomnik Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności, pod którym złożyli kwiaty i odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Po odprawie uczestnicy wyruszyli do Warszawy (mają do pokonania 240 kilometrów), gdzie jutro spotkają się przy grobie ks. Jerzego z uczestnikami sztafet, które wyruszą z Katowic, Płocka i Radomia.
R E K L A M A
banner
Po przybyciu do stolicy, pielgrzymowicze złożą kwiaty przy grobie patrona wydarzenia, następnie zaś wezmą udział w mszy oraz uroczystej kolacji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Start IX Sztafety ku Czci Męczenników Stanu Wojennego

13-09-2014

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl