Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2014-10-01 16:20 | Rozmiar tekstu: A A A

UWM rozpoczął 16. rok akademicki

Olsztyn24
Uderzeniem buławy rektor prof. Ryszard Górecki zainaugurował 16 rok akademicki w UWM | Więcej zdjęć »
W Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym przy ul. Dybowskiego w Olsztynie odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Była to już 16. inauguracja roku akademickiego w tej uczelni, a zarazem uroczystość podsumowująca rok jubileuszu 15-lecia UWM.

Oprócz stałych elementów inauguracyjnej uroczystości, jak wystąpienie rektora prof. Ryszarda Góreckiego, immatrykulacji studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, czy odśpiewania studenckiego hymnu Gaudeamus igitur, uroczystość miała też punkty szczególne. Do takich należy nadanie tytułu Doktora Honoris Causa prof. Winfriedowi Lieberowi - rektorowi University of Applied Sciences w Offenburgu w Niemczech oraz tytułu Honorowego Profesora UWM prof. Brunonowi Hołystowi z Uniwersytetu Łódzkiego. Były też liczne wyróżnienia z okazji kończącego się roku jubileuszowego uczelni.

Inaugurację roku akademickiego poprzedziła msza święta w akademickim kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu oraz otwarcie wystawy upamiętniającej zasłużonych dla Olsztyna i UWM Marii i Georga Dietrichów w Centrum Humanistycznym UWM.
R E K L A M A
banner
Niebawem udostępnimy obszerną wideorelację z inauguracyjnej uroczystości w UWM.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UWM (1)

01-10-2014

image galeria
Inauguracja roku akademickiego na UWM (2)

06-10-2010

image galeria
Doktorat hc UWM dla prof. Winfrieda Liebera

01-10-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl