Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Ewa Budzianowska | 2014-10-02 22:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w Olsztynie

Olsztyn24
 
Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 10 000. W Olsztynie szukamy 80 bohaterów. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest mądra pomoc osobom oraz rodzinom potrzebującym. Wolontariusze sami odnajdują potrzebujących i podejmują decyzję o włączeniu rodzin do projektu. Współpracują z darczyńcami przygotowującymi paczki i działają w drużynie w celu organizacji magazynu, transportu paczek.

Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 1,5% Polaków.
R E K L A M A
banner
Masz ukończone 18 lat? Czujesz w sobie chęć niesienia pomocy innym? Chcesz sprawdzić się w działaniu? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi TAK - Szlachetna Paczka czeka właśnie na Ciebie! Dla 74 procent Wolontariuszy udział w Szlachetnej Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. To nie tylko radość z niesienia pomocy, ale również okazja do rozwijania cenionych na rynku pracy kompetencji, takich jak: komunikacja, organizacja pracy czy umiejętność pracy w zespole.

Dołącz do Drużyny SuperW i zgłoś się na stronie: www.superw.pl

Ewa Budzianowska

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl