Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2014-10-08 13:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie starostwo organizuje mobilny punkt poboru krwi

Olsztyn24
Poprzednia akcja odbyła się w starostwie w lipcu br. (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Starostwo Powiatowe w Olsztynie po raz kolejny organizuje w swojej siedzibie mobilny punkt poboru krwi. W czwartek (9.10) w godzinach 9-13 w sali sesyjnej pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie będą czekać na wszystkich chętnych do podzielenia się tym cennym płynem. Pod koniec lipca w podobnej akcji wzięło udział prawie 30 osób i pozyskano 7,5 litra krwi. Skąd pomysł na powtórzenie?

- Tym, co nas do tego popchnęło, jest choroba naszej koleżanki z urzędu, która przygotowuje się do poważnego zabiegu i może potrzebować krwi. Ci, którzy mają grupę 0 Rh+ mogą wieć oddawać krew ze wskazaniem na nią. Ale zachęcamy również osoby z innymi grupami do udziału w akcji. Potrzebujących jest przecież wielu... - mówi Jacek Niedzwiecki, szef promocji olsztyńskiego starostwa.

Oddać krew może każda zdrowa, pełnoletnia osoba o wadze powyżej 50 kg. Przed pobraniem badana jest próbka krwi i od decyzji lekarza będzie zależało, kto się zakwalifikuje jako dawca. Sam pobór trwa kilkanaście minut - to tak mało, a tak wiele można dzięki temu zrobić. Liczy się każdy człowiek i każda kropla krwi...
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl