13:12 02 czerwca 2024 Imieniny: Marzanny, Marianny

Olsztyn | 2008-03-19 00:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Horror w Olsztynie!

Olsztyn24
(foto: Grzegorz Grabowski)

Tak zaciętego spotkania w Uranii nie było już od dawna! Siatkarze AZS-u Olsztyn pokonali po morderczym boju Resovię Rzeszów 3:2 i tym samym awansowali do półfinału Mistrzostw Polski!

Bilety na wtorkowe spotkanie rozeszły się w błyskawicznym tempie. Dlatego też hala Urania już o godzinie 20. pękała w szwach. Po ponad godzinie pojedynku licznie zgromadzeni kibice przecierali jednak oczy ze zdziwienia, bowiem ich pupile po dwóch setach przegrywali 0:2. W rzeszowskiej ekipie szalał jeszcze niedawno niechciany w Olsztynie Paweł Papke, który zdobywał punkty po niemal każdym swoim ataku.

Co prawda w drugim secie olsztynianie nawiązali z zespołem gości zaciętą walkę, lecz o pierwszej odsłonie pojedynku podopieczni Mariusza Sordyla będą chcieli zapewne jak najszybciej zapomnieć.
R E K L A M A
Na szczęście trzeci set pokazał, kto w przedmeczowych spekulacjach stawiany był w roli faworyta. Olsztynianie byli w stanie uspokoić nerwy i co najważniejsze pokazać pełnię swoich możliwości. Ku radości kibiców łupem gospodarzy padł również czwarty set, co oznaczało, iż zwycięzca pojedynku, a co za tym idzie również czwarty półfinalista PLS, wyłoniony zostanie w tie-breaku.

Ten natomiast mógł przyprawić o zawał serca nawet najbardziej spokojnego kibica. Mimo, iż w pewnym momencie olsztynianie przegrywali już 5:10, po kilku minutach doprowadzili do remisu, by zaraz potem wykorzystać pierwszą piłkę meczową i cieszyć się z awansu do półfinału.

Tak zaciętej rywalizacji play-off w polskiej siatkówce dawno nie było. Wystarczy wspomnieć, że cztery z pięciu pojedynków rozegranych pomiędzy AZS-em a Resovią zakończyły się po pięciu setach.

Teraz podopiecznych Mariusza Sordyla czeka kolejne arcytrudne wyzwanie. Rywalem olsztynian w półfinałach będzie jeden z najlepszych polskich zespołów siatkarskich ostatnich lat, Skra Bełchatów. Pierwsze dwa spotkania odbędą się najprawdopodobniej już w przyszły weekend w Bełchatowie.

******

Mlekpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (21:25, 25:27, 25:21, 25:22, 15:12)
Stan rywalizacji: 3-2
Awans: AZS Olsztyn