Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2014-12-11 22:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Zarząd województwa podjął decyzję w sprawie unijnych pieniędzy

Olsztyn24
Marszałek Jacek Protas i wicemarszałek Gustaw Marek Brzezin kończą kadencję
Na ostatnim posiedzeniu w upływającej kadencji członkowie zarządu województwa przyjęli Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, wynegocjowany z Komisją Europejską 5 grudnia. Budżet programu przekroczy 2 mld euro (8,35 mld zł), z czego ponad 1,7 mld euro to pomoc unijna.

- Regionalny program operacyjny jest tylko częścią europejskiego wsparcia, które wkrótce trafi do województwa -  tłumaczy Jacek Protas, marszałek województwa. - Dzięki nowym środkom kontynuowane będą m.in. inwestycje na drogach wojewódzkich, termomodernizacje budynków i rozpoczną się prace przy naszych drogach wodnych. Wynegocjowanie z Brukselą tak dużej kwoty wsparcia to z pewnością sukces naszego regionu. Oznacza to, że przez kolejne lata województwo warmińsko-mazurskie będzie nadal sporym placem budowy.

Wśród priorytetów znalazło się także wsparcie dla przedsiębiorców na podnoszenie konkurencyjności i wprowadzenie nowych technologii (19% wszystkich środków – około 320 mln euro). Ponad 16% budżetu RPO wykorzystane ma być na ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza, większy udział energii odnawialnej oraz większą efektywność energetyczną.
R E K L A M A
banner
Szczególne miejsce w programie znajdują problemy rynku pracy. Na tworzenie nowych miejsc pracy oraz aktywizację społeczno-zawodową region otrzyma około 310 mln euro.

Wydzielone środki trafią także do największych miasta w województwie – Olsztyna, Elbląga oraz Ełku, aby mogły wspólnie z sąsiednimi gminami rozwijać funkcje aglomeracyjne.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl