Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2014-12-13 19:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Olsztyn24
Rocznicowe uroczystości na Placu Solidarności | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (13.12) minęła 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. O tym znaczącym w najnowszej historii Polski i tragicznym wydarzeniu pamiętano również w Olsztynie. Rocznicowe uroczystości zorganizował zarząd regionu NSZZ Solidarność.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 17.15 na Placu Solidarności w Olsztynie, pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i delegatów organizacji związkowych z Warmii i Mazur. Wśród obecnych na Placu Solidarności oprócz represjonowanych w stanie wojennym byli m.in. nowy marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W programie uroczystości było odegranie hymnu państwowego, okolicznościowe przemówienie przewodniczącego warmińsko-mazurskiej Solidarności Józefa Dzikiego, składanie wieńców i wiązanek kwiatów oraz zapalanie zniczy pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny oraz hymn Solidarności.
R E K L A M A
banner
Po zakończeniu uroczystości na Placu Solidarności, jej uczestnicy przeszli do kościoła Najświętszego Serca pana Jezusa, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji ofiar stanu wojennego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Olsztynie

13-12-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl