Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2014-12-14 16:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Lekkoatletyka sportem dla każdego

Olsztyn24
Impreza „Lekka atletyka dla każdego” | Więcej zdjęć »
Irena Szewińska, Bronisław Malinowski, Władysław Kozakiewicz czy Robert Korzeniowski. To nazwiska polskich lekkoatletów znanych nie tylko w Polsce, zdobywców wielu medali olimpijskich, tytułów mistrzów świata i Europy. Niestety, tych mistrzów nie zobaczymy już na lekkoatletycznych stadionach, a ich następców trudno znaleźć na listach najpopularniejszych polskich sportowców.

Ten stan rzeczy chce zmienić Ministerstwo Sportu i Turystyki, które uruchomiło program „Lekkoatletyka sportem dla każdego”. Realizację zlecono Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki. Program realizowany jest także w Olsztynie. Dzisiaj (14.12) w Uranii spotkali się jego uczestnicy, by sportową rywalizacją podsumować pilotaż programu w olsztyńskich szkołach podstawowych.

- W Polsce program ruszył we wrześniu tego roku, w Olsztynie realizowany jest od połowy listopada - wyjaśnia Wiesław Czerniakowski, olsztyński koordynator programu w szkołach podstawowych. - Do programu przystąpiło 11 szkół. Właśnie kończymy okres pilotażu, a w nowym roku ruszymy z normalną edycją, którą zaplanowano na trzy lata.
R E K L A M A
banner
Wiesław Czerniakowski jest przedstawicielem ośrodka Kids` Athletics, który odpowiadał będzie za realizację programu „Lekkoatletyka sportem dla każdego” w klasach 1-3 szkół podstawowych (edukacja wczesnoszkolna) oraz w klasach 4-6. Natomiast za realizację programu w gimnazjach odpowiadał będzie Ośrodek Lekkoatletyczny.

- Projekt polegać będzie nie tylko na organizowaniu takich wydarzeń jak dzisiejsze, ale przede wszystkim na odpowiednim programowaniu i przeprowadzaniu zajęć lekkoatletycznych w ramach wychowania fizycznego w szkołach - mówi Wiesław Czerniakowski. - W tym celu nauczyciele zostali wyposażeni w karty edukacyjne i wydawnictwa służące do przeprowadzania lekcji wf.

Jakich efektów spodziewają się pomysłodawcy i realizatorzy programu „Lekkoatletyka sportem dla każdego”?

- Ideą projektu jest popularyzacja lekkiej atletyki, żeby nasza „Królowa Sportu” była wiodącą dyscypliną sportową w szkołach - wyjaśnia Czerniakowski. - Mamy nadzieję, że wykształcimy przyszłych mistrzów lekkiej atletyki, ale także piłki nożnej, czy siatkówki, bo lekka atletyka jest bazą dla  wszystkich dyscyplin sportu.

W Olsztynie do projektu przystąpiły następujące szkoły podstawowe: SP1, SP2, SP3, SP6, SP7, SP10, SP22, SP25, SP29, SP32, SP34. Realizację programu wspiera samorząd Olsztyna.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wydarzenie „Lekka atletyka sportem dla każdego”

14-12-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl