Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/D. | 2014-12-15 23:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Polityka kulturalna Olsztyna przedmiotem debaty w Urzędzie Miasta

Olsztyn24
Spotkanie otworzyła Gabriela Konarzewska - dyrektor Biura Kultury Urzędu Miasta Olsztyna (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Miasta Olsztyna zgromadzili się dzisiaj (15.12) zainteresowani polityką kulturalną mieszkańcy miasta i przedstawiciele olsztyńskiego środowiska kulturalnego, a także pracownicy instytucji kulturalnych, aby wziąć udział w kolejnej debacie z cyklu „Kultura. Rozwój. Olsztyn”, mającej na celu zaprezentowanie diagnozy polityki kulturalnej miasta.

Spotkanie poprowadził Artur Celiński, który przybliżył zgromadzonym przegląd opinii na temat polityki kulturalnej, stan miejskich finansów w latach 2010-2014 i zrealizowane przez miasto inwestycje w zakresie kultury oraz wnioski z oceny jego polityki kulturalnej.

Uczestnicy spotkania prześledzili dane przygotowane przez organizatorów debaty, które nie wyglądały zadowalająco. Według nich od pięciu lat nic się nie zmienia, nie ma motywacji, aby się rozwijać. Przedstawiono także porównanie realizacji polityki kulturalnej Olsztyna z innymi miastami, z którego wynika również tu nie mamy się czym pochwalić, bo jako miasto plasujemy się pod koniec listy.
R E K L A M A
banner
Z raportu wynika, że większość mieszkańców Olsztyna uważa, iż w mieście żadna polityka kulturalna nie jest zrealizowana. Często padało tu też ocena „ani dobrze, ani źle” oraz wskazywano na brak oferty skierowanej do młodzieży i brak zainteresowania tym tematem władz.

Obecny na spotkaniu prezydent miasta Piotr Grzymowicz wywołany do tablicy na początku powiedział, że chciałby mieć więcej czasu, aby zapoznać się z tymi tezami. Opowiedział o inwestycjach, jakie zostały poczynione w kulturę do tej pory, ale też zaznaczył, że samorząd będzie podejmował działania, aby środki na rozwój kultury zostały zwiększone. Uznał, że jest to debata mobilizująca do szukania rozwiązań  dopasowanych do oczekiwań mieszkańców.

Organizatorami debat z cyklu „Kultura. Rozwój. Olsztyn” są władze Olsztyna wspólnie z Zespołem ds. Miejskich Polityk Kulturalnych Narodowego Centrum Kultury oraz Obywatelską Radą Kultury.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl