Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2014-12-16 18:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Olsztyna

Olsztyn24
Betlejemskie Światło Pokoju wkracza na zamkowy dziedziniec | Więcej zdjęć »
Od niedzieli (14.12) Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce. Dzisiaj (16.12) dotarło do Olsztyna, gdzie trafiło do rąk mieszkańców miasta i harcerzy, którzy rozwiozą je po całym województwie.

Jak zwykle polscy harcerze z ZHP odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. W tym roku wydarzenie miało miejsce w niedzielę w miejscowości Svit koło Popradu, w kościele pw. św. Józefa Robotnika. W uroczystości przekazania światła wzięło udział około 1000 harcerzy uczestniczących w Zlocie Betlejemskim. Wczoraj Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy przyjął prezydent RP Bronisław Komorowski, wyrażając przy tym nadzieję, że światełko trafi także do każdego polskiego domu, do każdego Polaka.

Dzisiaj późnym popołudniem harcerze z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP dostarczyli lampion ze światełkiem na dziedziniec olsztyńskiego zamku. Tutaj na światełko czekali m.in. nowy marszałek wojewóztwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, ks. prał. Andrzej Lesiński (w imieniu metropolity warmińskiego), przedstawiciel wojewody, przedstawiciele służb mundurowych i znajdujących się w Olsztynie instytucji. Licznie, z różnych części województwa, przyjechali też harcerze, by zabrać światełko do swoich domów. Nie brakowało także indywidualnych mieszkańców Olsztyna.

Lampiony ze światełkiem przekazywał zainteresowanym nowy komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej Jakub Zięty. Uroczystą oprawę wydarzenia zapewnili harcerze z Hufca Warmińskiego ZHP.
R E K L A M A
banner
Przypomnijmy, że Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Betlejemskie Światło Pokoju w Olsztynie 2010

16-12-2010

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl