Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2014-12-16 18:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Olsztyna

Olsztyn24
Betlejemskie Światło Pokoju wkracza na zamkowy dziedziniec | Więcej zdjęć »
Od niedzieli (14.12) Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce. Dzisiaj (16.12) dotarło do Olsztyna, gdzie trafiło do rąk mieszkańców miasta i harcerzy, którzy rozwiozą je po całym województwie.

Jak zwykle polscy harcerze z ZHP odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. W tym roku wydarzenie miało miejsce w niedzielę w miejscowości Svit koło Popradu, w kościele pw. św. Józefa Robotnika. W uroczystości przekazania światła wzięło udział około 1000 harcerzy uczestniczących w Zlocie Betlejemskim. Wczoraj Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy przyjął prezydent RP Bronisław Komorowski, wyrażając przy tym nadzieję, że światełko trafi także do każdego polskiego domu, do każdego Polaka.

Dzisiaj późnym popołudniem harcerze z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP dostarczyli lampion ze światełkiem na dziedziniec olsztyńskiego zamku. Tutaj na światełko czekali m.in. nowy marszałek wojewóztwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, ks. prał. Andrzej Lesiński (w imieniu metropolity warmińskiego), przedstawiciel wojewody, przedstawiciele służb mundurowych i znajdujących się w Olsztynie instytucji. Licznie, z różnych części województwa, przyjechali też harcerze, by zabrać światełko do swoich domów. Nie brakowało także indywidualnych mieszkańców Olsztyna.

Lampiony ze światełkiem przekazywał zainteresowanym nowy komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej Jakub Zięty. Uroczystą oprawę wydarzenia zapewnili harcerze z Hufca Warmińskiego ZHP.
R E K L A M A
banner
Przypomnijmy, że Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Betlejemskie Światło Pokoju w Olsztynie 2010

»

16-12-2010

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl