Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2014-12-16 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Bibliotekarze podsumowali konkurs „Biblioteka - Twój czas. Twoje miejsce”

Olsztyn24
Krzysztof Dąbkowski, dyrektor MBP w Olsztynie, odbiera nagrodę za akcję „Olsztyn czyta” | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie ogłosiła dzisiaj (16.12), podczas dorocznej Konferencji Regionalnej, wyniki piątej edycji konkursu dla bibliotek publicznych z województwa warmińsko-mazurskiego „Biblioteka - Twój czas. Twoje miejsce”. Laureatów tegorocznego konkursu wyłoniono aż sześciu - po dwóch w trzech kategoriach.

„Biblioteka - Twój czas. Twoje miejsce” to konkurs dla bibliotek publicznych z województwa warmińsko-mazurskie organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Ma on na celu promowanie przedsięwzięć wdrożonych w tych bibliotekach, które mają kluczowe znaczenie dla wprowadzania zmian i rozwoju instytucji.

Do konkursu przystąpiło 12 bibliotek (5 gminnych, 4 miejsko-gminne, i 3 miejskie). Walczyły one o nagrody główne o wartości 1500 zł. Zwycięzców wybrano aż 6, ponieważ jury konkursu uznało zgłoszone przez nich inicjatywy za równie potrzebne i ciekawe.
R E K L A M A
banner
W kategorii bibliotek gminnych nagrodzono:

» Bibliotekę Publiczną Gminy Markusy za inicjatywę „Klub seniora przy bibliotekach - strzał w dziesiątkę” - prowadzenie klubu dla osób starszych przy każdej placówce bibliotecznej od 4 lat. Jest to unikatowe działanie w skali województwa. Biblioteka pozyskała nowych czytelników i grupę wolontariuszy na stałe z nią współpracujących. Obie strony pomagają sobie wzajemnie przy organizacji m.in. spotkań z książką i wyjazdów integracyjnych.

» Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Juchach za „Prowokację” - akcję przeprowadzoną w ramach programu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”, mającą sprawdzić, jak mieszkańcy miejscowości zareagują na chęć osiedlenia się w niej wyznawczyni innej religii (islamu). Dodatkowo akcja zaowocowała podjęciem współpracy biblioteki z grupami nieformalnymi spoza gminy w temacie wielokulturowości. 

W kategorii bibliotek miejsko-gminnych nagrodzono:

» Miejsko-Gminną Bibliotekę w Węgorzewie za „Słuchając - czytać też można” - akcja głośnego czytania  sztuk teatralnych, opowiadań i innych, mająca zachęcić osoby dorosłe do obcowania z literaturą. W pierwszym spotkaniu tego cyklu uczestniczyło aż 485 osób.

» Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu za „Życie seniora nie musi być nudne” - organizacja różnego rodzaju kursów dla seniorów (45+).

W kategorii bibliotek miejskich nagrodzono:

» Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie za „Akcja Olsztyn czyta - unikalną marką promującą czytelnictwo” - projekt mający na celu wylansowanie wśród mieszkańców Olsztyna mody na czytanie.


» Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętrzynie za „Remont i wyposażenie siedziby MBP w Kętrzynie - zmiana wizerunku i uwspółcześnienie oferty”.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl