Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2014-12-16 21:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Stypendia artystyczne – startuje nowy nabór

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Film, teatr, literatura, ceramika, malarstwo, grafika, muzyka i folklor – w tych i innych jeszcze dziedzinach zostały przyznane Stypendia Artystyczne Marszałka Województwa na 2014 rok. Właśnie rusza nabór dla chętnych na tego rodzaju wsparcie w roku 2015, który potrwa do 30 grudnia.

Zarząd województwa ustanowił takie stypendium w 2006 roku i od tego czasu skorzystało z niego ponad 100 twórców. Stypendia są co roku przyznawane osobom zajmującym się działalnością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Taką formą wsparcia honorowane są osoby mieszkające bądź uczące się (uczniowie i studenci studiów stacjonarnych) na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, które pragną realizować przedsięwzięcia polegające na wykonaniu dzieła, projektu artystycznego lub twórczego, zorganizowaniu wystawy, koncertu, nagraniu płyty, filmu, katalogu, publikacji. Również takie, które myślą o podjęciu studiów na uczelni artystycznej, dodatkowej edukacji artystycznej, stażu albo doskonaleniu warsztatu twórczego. Regulamin określa dziedziny, wśród których poszukiwani są stypendyści, są to literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami czy twórczość ludowa.

Stypendia są półroczne i co miesiąc wynoszą 700 zł. O przyznaniu ich decyduje zarząd województwa po opinii kapituły, w której skład wchodzą: członek zarządu województwa, dwóch przedstawicieli sejmiku województwa, dyrektor departamentu kultury i edukacji Urzędu Marszałkowskiego, dwóch przedstawicieli stowarzyszeń i związków twórczych i przedstawiciel organizacji pozarządowych.
R E K L A M A
banner
Szczegółowe informacje: www.warmia.mazury.pl w zakładce Kultura, - pod numerami telefonów: 89 521 93 58, 89 521 93 50, - e-mail: dke@warmia.mazury.pl.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl