Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2014-12-16 21:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Stypendia artystyczne – startuje nowy nabór

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Film, teatr, literatura, ceramika, malarstwo, grafika, muzyka i folklor – w tych i innych jeszcze dziedzinach zostały przyznane Stypendia Artystyczne Marszałka Województwa na 2014 rok. Właśnie rusza nabór dla chętnych na tego rodzaju wsparcie w roku 2015, który potrwa do 30 grudnia.

Zarząd województwa ustanowił takie stypendium w 2006 roku i od tego czasu skorzystało z niego ponad 100 twórców. Stypendia są co roku przyznawane osobom zajmującym się działalnością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Taką formą wsparcia honorowane są osoby mieszkające bądź uczące się (uczniowie i studenci studiów stacjonarnych) na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, które pragną realizować przedsięwzięcia polegające na wykonaniu dzieła, projektu artystycznego lub twórczego, zorganizowaniu wystawy, koncertu, nagraniu płyty, filmu, katalogu, publikacji. Również takie, które myślą o podjęciu studiów na uczelni artystycznej, dodatkowej edukacji artystycznej, stażu albo doskonaleniu warsztatu twórczego. Regulamin określa dziedziny, wśród których poszukiwani są stypendyści, są to literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami czy twórczość ludowa.

Stypendia są półroczne i co miesiąc wynoszą 700 zł. O przyznaniu ich decyduje zarząd województwa po opinii kapituły, w której skład wchodzą: członek zarządu województwa, dwóch przedstawicieli sejmiku województwa, dyrektor departamentu kultury i edukacji Urzędu Marszałkowskiego, dwóch przedstawicieli stowarzyszeń i związków twórczych i przedstawiciel organizacji pozarządowych.
R E K L A M A
banner
Szczegółowe informacje: www.warmia.mazury.pl w zakładce Kultura, - pod numerami telefonów: 89 521 93 58, 89 521 93 50, - e-mail: dke@warmia.mazury.pl.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl