Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2014-12-19 22:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Wigilia Pokoleń w Gimnazjum nr 14

Olsztyn24
XVI Wigilia Pokoleń w Gimnazjum nr 14 w Olsztynie (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już szesnasty raz Gimnazjum nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na olsztyńskich Dajtkach zorganizowało spotkanie wigilijne. Dzisiejsze (19.12) spotkanie jak zwykle miało uroczystą oprawę i wyjątkowy klimat, bowiem w wigilii obok uczniów uczestniczyli też przedstawiciele starszych pokoleń, w tym również ci, którzy uosobili znakomite postacie polskiej historii.

Mowa przede wszystkim o zaprzyjaźnionym z Gimnazjum nr 14 Józefie Zysku, który od lat znakomicie odgrywa postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. W gimnazjum często przebywa też Waldemar Ziarek, prezes olsztyńskiego oddziału Związku Piłsudczyków. Nie zabrakło go też na dzisiejszej „Wigilii Pokoleń”. Zaproszenie na wigilijne spotkanie przyjęli również prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie płk Andrzej Szczołek, wicekurator oświaty Marek Szter i radny Rady Miasta Marian Zdunek.

W programie wigilii było czytanie Ewangelii, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, składanie świąteczno-noworocznych życzeń, a także poświęcenie i łamanie się opłatkiem. Jak zwykle na wigilię gimnazjaliści przygotowali jasełka. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl