Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anetta Socha | 2014-12-20 12:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Świątecznie w Gimnazjum nr 5

Olsztyn24
Jaełka w Gimnazjum nr 5 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wczoraj (19.12) uczniowie Gimnazjum nr 5 w Olsztynie przyszli do szkoły bez teczek. przynieśli jednak dziwne pakunki. Co się w nich kryło? Były tam pierogi, garnki z barszczem, sałatki oraz przeróżne ciasta i ciasteczka. Niejeden z nauczycieli też trzymał przed sobą blachę z jakimś wypiekiem.

W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zawsze świętujemy. Uczniowie z wychowawcami spotkali się w klasach, by pobiesiadować, pośpiewać, pocieszyć się spokojną, świąteczną rozmową, złożyć sobie życzenia. Młodzież naszego gimnazjum pięknie przygotowała się do tych spotkań.

Mogliśmy też obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów pracujących pod opieką polonistek, Katarzyny Rynko i Kariny Kwiecińskiej oraz katechetki Małgorzaty Jabłońskiej-Sokołowskiej. Historię o narodzinach Jezusa i Jego powitaniu przez pasterzy wszyscy znamy, ale w okresie świąt zawsze chętnie ją sobie przypominamy. Uczniowie klasy IIa i klas pierwszych doskonale poradzili sobie z odegraniem ról pasterzy, mędrców ze wschodu i członków świętej rodziny.
R E K L A M A
banner
Po spektaklu mogliśmy wspólnie kolędować. Hanna Borys jak zwykle rewelacyjnie przygotowała chór szkolny, a my włączyliśmy się do wspólnego śpiewania Wśród nocnej ciszy, Lulajże Jezuniu, Przybieżeli do Betlejem. Dzięki tym kolędom poczuliśmy święta. Otrzymaliśmy też życzenia świąteczne od pani dyrektor.

To był piękny, świąteczny dzień. To dobrze, że w naszej szkole ma on taki niezwykły charakter.

Anetta Socha

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl