Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2014-12-21 18:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Zbigniew Staniszewski zdobywcą Pucharu Prezydenta Olsztyna

Olsztyn24
Zbigniew Staniszewski przygotowuje się do startu w rajdzie | Więcej zdjęć »
Zbigniew Staniszewski zwyciężył dzisiaj (21.12) w 8. Samochodowym Grand Prix WBS Bank 2014 o Puchar Prezydenta Olsztyna. To siódme zwycięstwo olsztynianina w tej imprezie. Jedynie w ubiegłym roku musiał zadowolić się drugim miejscem.

Organizatorem olsztyńskich kryteriów ulicznych z cyklu Grand Prix jest Automobilklub Warmiński. To impreza, ze względu na widowiskowość, przede wszystkim dla kibiców sporów motorowych, ale jednocześnie podsumowanie sezonu rajdów samochodowych na Warmii i Mazurach. Prawie wszystkie rajdy z tego cyklu rozgrywano w centrum miasta, na ul. Nowowiejskiego, Konopnickiej i Wyzwolenia. Jedynie w ubiegłym roku, ze względu na kolizję terminu imprezy ze Świątecznym Jarmarkiem Warmińskim, rajd rozegrano na stadionie OSiR przy al. Piłsudskiego.

W tym roku trasę wyznaczono na ul. Nowowiejskiego i Wyzwolenia. Rajd był krótki, ale bardzo techniczny. Załogi startowały z ul. Nowowiejskiego (w rejonie INKI), by dojechać do parkingu dla autobusów. Tutaj zawracały, a potem pokonywały dwie pętle pomiędzy ul. Nowowiejskiego i ul. Wyzwolenia. Meta była w tym samym miejscu co start. Każda załoga tę trasę przejeżdżała dwukrotnie.
R E K L A M A
banner
Do rajdu dopuszczono 30 załóg, głównie z Warmii i Mazur, ale także gości z innych miast w Polsce. Na pokonanie trasy najlepsi potrzebowali nieco ponad minutę. Do końcowej klasyfikacji liczył się czas obu  przejazdów. I właśnie suma czasów obu przejazdów zdecydowała, że zwyciężył Zbigniew Staniszewski, który po pierwszym przejeździe legitymował się drugim czasem.

Puchary najlepszym uczestnikom rajdu wręczali prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i Zbigniew Jaworski reprezentujący sponsora tytularnego rajdu - Warmiński Bank Spółdzielczy z Jonkowa.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wojciech Fijałkowski o 8. Samochodowym Grand Prix WBS Bank 2014

21-12-2014

image galeria
8. Samochodowe Grand Prix WBS Bank 2014 w Olsztynie

21-12-2014

image galeria
Zakończenie 8. Samochodowego Grand Prix WBS Bank 2014

21-12-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl