Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Justyna Grzywaczewska | 2014-12-23 14:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Poświąteczne spalanie kalorii czyli Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL!

Olsztyn24
Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL
Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL to 5-kilometrowe przełajowe zawody, które są organizowane nad Jeziorem Długim. Poza Olsztynem, cykl odbywa się jeszcze w dziewięciu lokalizacjach w całej Polsce. W każdej z nich od października do marca odbędzie się po sześciu biegów. Trzecie zawody w Olsztynie już 27 grudnia. To ostatnia szansa, by dołączyć do rywalizacji dla osób, które chcą walczyć o nagrody oraz dostać pamiątkowy medal, bowiem aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w cyklu minimum 4 razy.

W drugim biegu tegorocznej edycji, który odbył się w listopadzie wystartowało 438 osób. Zwycięstwo odnieśli Wojciech Kopeć (16:49) i Aleksandra Lisowska (17:59).

Jednym z uczestników ogólnopolskiego cyklu jest Piotr Kędzia – były sprinter, wielokrotny reprezentant kraju, olimpijczyk z Aten i Pekinu, z rekordem życiowym na 400 m – 45.94. Piotr zakończył karierę w 2010 roku, ale nie przestał biegać.
R E K L A M A
banner
– Nigdy nie traktowałem biegania jako pracy, dlatego po zaprzestaniu treningu wyczynowego nadal biegam i startuję w zawodach. Teraz jestem jednak amatorem, trening muszę godzić z pracą i obowiązkami rodzinnymi, dlatego czasami czuję niedosyt, bo nie zawsze mogę przygotować się do zawodów tak jakbym chciał – mówi. – Na razie skupiam się na dystansach 5 i 10 km, raz startowałem w półmaratonie. W przyszłości oczywiście chcę pobiec maraton, ale nie będę się z tym spieszył.

Do trzeciego biegu w Olsztynie można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza - do środy, 24 grudnia, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w sobotę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w środę przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem.

Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11:00, a o 8:30 ruszy biuro zawodów.

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronem Rzecznika Praw Dziecka.

Terminy kolejnych biegów w Olsztynie to: 17 stycznia, 21 lutego, 21 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl