Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2014-12-23 16:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Najpierw biletomat stacjonarny, teraz mobilny

Olsztyn24
Pierwszy w Olsztynie mobilny biletomat autobusowy (fot. ZDZiT - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Miejski przewoźnik wprowadza kolejne udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej! W jednym z autobusów zainstalowano biletomat mobilny. To pierwsze tego typu urządzenie w Olsztynie, ale w ciągu kilku lat stanie się to standardem w pojazdach komunikacji miejskiej.

Biletomaty mobilne to nowoczesne narzędzie zakupu biletów w autobusie, które pozwalają na oszczędność czasu. To wygodna alternatywa dla zakupu biletu w kiosku.

Proces zakupu biletu jest bardzo intuicyjny. Na górze menu znajdują się trzy flagi, co oznacza, że można skorzystać z wersji językowej. Do wyboru mamy język polski, angielski oraz niemiecki. Automat domyślnie ustawiony jest na język polski, jeśli nam to odpowiada, to pierwszym krokiem jest wybór rodzaju biletu, który chcemy kupić. Urządzenie ma funkcję koszyka, co oznacza, że możemy zakupić kilka biletów podczas jednej transakcji. Krok drugi to uiszczenie opłaty. Biletomaty przyjmują tylko bilon i wydają resztę, więc nie trzeba mieć przy sobie odliczonej sumy. Zapłacić można też za pomocą tzw. mikropłatności, czyli kart płatniczych, które mają funkcję zbliżeniową. Trzeci i ostatni krok to odbiór biletu.
R E K L A M A
banner
W biletomacie dostępne są następujące rodzaje biletów:

1) jednorazowe (normalne i ulgowe):
- miejskie
- gminne
- aglomeracyjne
2) okresowe na okaziciela (normalne i ulgowe):
- dobowy
- trzydniowy
- pięciodniowy
3) weekendowe

Zakup biletu zajmuje nie więcej niż 30-60 sekund!

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl