Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2014-12-30 22:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Starosta rozpoczyna od porządków

Olsztyn24
Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński | Więcej zdjęć »
Dość nieoczekiwany przebieg miała dzisiejsza (30.12) sesja Rady Powiatu w Olsztynie. Były to drugie obrady wyłonionej w listopadowych wyborach samorządowych Rady Powiatu kadencji 2014-2018.

Jak informowaliśmy w poprzednim materiale, obfitowały one w przyjemne chwile dla wielu osób, dzięki ogłoszeniu rozstrzygnięć konkursów oraz świątecznemu przedstawieniu zaprezentowanemu przez uczniów z Biskupca. Jednak chwile te ulotniły się wraz z wystąpieniem Małgorzaty Chyziak, starosty olsztyńskiego, która zdała sprawozdanie z działań podjętych przez Zarząd Powiatu w okresie pomiędzy pierwszą sesją nowo wyłonionej rady a dzisiejszą.

Starosta poinformowała, że zarząd spotkał się dyrektorami jednostek podległych, by zapoznać się z dotychczasowymi wynikami ich pracy. Dla dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie Krystyny Plocek skończyło się to odwołaniem ze stanowiska. Argumentując powziętą decyzję, Małgorzata Chyziak podkreśliła, że dyrektor między innymi nie była skłonna do znalezienia oszczędności i wprowadzenia zmian, które mogłyby usprawnić działanie PSD, twierdząc, że po objęciu stanowiska w 2009 roku „zrobiła porządek” i obecnie nic więcej zmienić się nie da. Zapytana natomiast o bieg pracy w jednostce w czasie, gdy przebywa na urlopie, miała stwierdzić, że dwa tygodnie to nie jest długi okres i bieg spraw na ten czas może zostać wstrzymany. Do powyższych zarzutów doszły również te dotyczące dysproporcji w budżecie PSD. Na administrację tej instytucji przeznacza się 2 600 000 złotych rocznie, zaś na materiały, którymi pracują drogowcy przeznaczona jest kwota 387 000 złotych. Według słów starosty, dyrektor nie odniosła się do tego faktu.
R E K L A M A
banner
Zarząd Powiatu ogłosił już konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowej Służby Drogowej. Obecnie pełniącym obowiązki dyrektora PSD jest kierownik referatu technicznego Jarosław Krzemieniewski, który będzie sprawował tę funkcję do czasu wyłonienia nowego szefa jednostki. Była dyrektor otrzymała trzymiesięczne wypowiedzenie i propozycję objęcia innego stanowiska. Zainteresowana odmówiła jednak objęcia innego stanowiska w Starostwie.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że dzisiejsza sesja Rady Powiatu będzie sesją budżetową, że radni będą dziś właśnie oceniać projekt budżetu powiatu na 2015 rok i podejmować stosowną uchwałę budżetową. Jak wyjaśniła jednak starosta Chyziak, sprawę uchwalenia budżetu na rok przyszły trzeba było przenieść na styczniową sesję Rady Powiatu. Do tego czasu w projekcie budżetu szukane będą oszczędności, które będą mogły być przekierowane na realizację potrzeb mieszkańców powiatu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl