Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-01-01 03:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Miejski Sylwester wrócił pod ratusz

Olsztyn24
Sylwester 2014 pod olsztyńskim ratuszem | Więcej zdjęć »
Przez pięć ostatnich lat olsztynianie witali Nowy Rok na Placu Dunikowskiego. Ta lokalizacja najważniejszej bodaj miejskiej imprezy w roku nie przypadła większości olsztynian do gustu. W tym roku miejski Sylwester wrócił więc pod ratusz.

Sylwestrowa zabawa na Placu Jana Pawła II nie „rzuciła na kolana”. Zawiniła pogoda. Chociaż już o 22. można było tańczyć przy podawanej przej DJ-a muzyce mechanicznej, chętnych do zabawy nie było wielu. Do wyjścia z domów nie zachęcał padający raz po raz deszcz. Dopiero na kilkanaście minut przed północą plac i ulice przy ratuszu zaczęły się wypełniać.

Tuż przed północą na scenie pod ratuszem pojawił się prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz z małżonką Ireną oraz przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel. Piotr Grzymowicz w imieniu olsztyńskiego samorządu przekazał olsztynianom noworoczne życzenia. Potem nastąpiło wspólne odliczanie ostatnich sekund starego, 2014 roku.
R E K L A M A
banner
Gdy uczestnicy zabawy doliczyli do zera, w niebo wystrzeliły miejskie fajerwerki. Zwracamy uwagę na termin „miejskie”, bowiem już na kilka minut przed Nowym Rokiem rozpoczęła się kanonada „prywatnych” rac i petard. Powstało przy tym mnóstwo dymu, który mieszając się z wyjątkowo nisko położonymi chmurami nie tylko przysłonił ratusz, ale także przyćmił „miejskie” fajerwerki.

Po północy na scenie pojawił się złożony z Sycylijczyków zespół Not Ordinary Acoustic Trio. Włosi zaprezentowali przede wszystkim covery włoskich przebojów, ale także polską „Bałkanicę”. Bisowali dwukrotnie. Potem było jeszcze kilkanaście minut muzyki mechanicznej. O 1.00 impreza dobiegła końca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Powitanie Nowego Roku 2015 w Olsztynie (1)

»

01-01-2015

image
Powitanie Nowego Roku 2015 w Olsztynie (2)

»

01-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl