Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-01-02 23:05 | Rozmiar tekstu: A A A

23. Finał WOŚP coraz bliżej. Prezentujemy program

Olsztyn24
Główne wydarzenia w ramach 23. Finału WOŚP odbędą się 11 stycznia
Już tylko 9 dni dzieli nas od kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny, 23. Finał WOŚP odbędzie się w drugą niedzielę stycznia (11.01). Tym razem zebrane podczas imprezy datki przeznaczone zostaną na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Aby zbiórka była udana, olsztyński Sztab WOŚP (jego centrum dowodzenia znajduje się w Miejskim Ośrodku Kultury) zadbał o to, by orkiestrowi wolontariusze mieli gdzie się pojawić z puszkami na datki - przygotowali wspólnie ze sponsorami i partnerami naładowany atrakcjami program finału, aby zaprosić do wspólnej zabawy i dzielenia się zawartością swojego portfela jak największą liczbę olsztynian.

I tak oto, w ramach tegorocznej odsłony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zostaniemy zaproszeni do udziału w wielu imprezach i działaniach, których przedsmak poczujemy już 6 stycznia. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.
R E K L A M A
banner
Program 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Olsztynie:

* Wtorek (6.01):

» 17.00 - Śmiechoterapia dla Owsiaka prowadzona przez Ewę Cichocką w Galerii „Baszta” (ul. Okopowa 15)

* Czwartek (8.01):

» 8.00 - Kiermasz ciast w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Gdyńska 17)

» 10.40-12.20 Koncert Talentów ZSO 7 dla uczniów i rodziców w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 (ul. Krasickiego 2)

* Piątek (9.01):

» 7.30-15.00 - 101 Pomysłów na pomoc - wystawa prac „stojedynkowych” uczniów i rodziców w Społecznym Zespole Przedszkolno-Szkolnym 101 (ul. Mroza 25)

» 8.00 - Kiermasz ciast w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Gdyńska 17)
 
» 9.45 - Konkurs szkolny „Dla Orkiestry” w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Kołobrzeska 13m)
 
» 9.45-16.00 - Warsztaty plastyczne „Dziecięce Serduszko” - ozdoba z masy solnej za symboliczny grosik w Szkole Podstawowej nr 10 (ul. Barczewskiego 11a)

* Sobota (10.01):

» 12.00-16.00 - Festyn „Sercem z ludźmi” - występy, pokazy, konkursy, gry i zabawy, tańce, konkurencje sportowe na lodowisku, bal karnawałowy dla najmłodszych, przegląd mikroform artystycznych szkolnego Teatru „Światło Cień” i kiermasz ciast w Gimnazjum nr 13 (ul. Jeziołowicza 2)

» 14.00 - Mecz piłki siatkowej Indykpol AZS Olsztyn vs. Asseco Resovia Rzeszów w Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania” (al. Piłsudskiego 44)

» 18 00 - Studencki Finał - występy, licytacje i zbiórki w najważniejszych punktach Kortowa | Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM (ul. Dybowskiego 11)

* Niedziela (11.01):

» 8.00 - Studencki Finał - występy i zbiórki w najważniejszych punktach Kortowa | Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM (ul. Dybowskiego 11)

» 9.00-13.00 - Dzieci dzieciom i seniorom - występy, pokazy taneczne, taekwondo, spotkanie z tajemniczym rycerzem i siatkarzami AZS, pomiar ciśnienia, poziomu cukru i tkanki tłuszczowej, szalona fotka w fotobudce i degustacje wypieków piekarni Cymes w Szkole Podstawowej nr 30 (ul. Pieczewska 10)

» 9.00-18.00 - Otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w Lidze Obrony Kraju (ul. Westerplatte 1)

» 10.00-11.00 - Szycie serduszek w PlaySchool (ul. Dąbrowszczaków 4/6)

» 10.00-13.00 - Otwarte zajęcia we wspinaniu się na sztucznej ściance dla każdego w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych (ul. Bałtycka 37a)

» 10.00-14.00 - Pociąg do serc - przejazd Elfem, drezyną, szkolenie „małego maszynisty” itp. w Przewozach Regionalnych (Dworzec Główny, Pl. Konstytucji 3 Maja 1)

» 10.00-16.30 - Gramy z Pompą w SP15 - występy uczniów, zabawy z fantami, pokaz tańca Capoeira, turniej sportowy, 5. Orkiestrowe Dyktando Ortograficzne, kiermasz książek, pchli targ, Wiejska Chata, Serduszkowa Kawiarenka, degustacja soków i pomiar cukru w Szkole Podstawowej nr 15 (ul. Kętrzyńskiego 10)

» 10.00-17.00 - Przez naturę do zdrowia - zabiegi i konsultacje radiestetów, masażystów, fizjoterapeutów i innych naturoterapeutów w Warmińsko-Mazurskim Cechu Naturoterapeutów (ul. Prosta 38)

» 10.00-20.00 - Wielkie Granie z Warmisiem - animacje dla dzieci i nie tylko w Warmiolandii – Krainie Warmisia (ul. Lubelska 29g)

» 11.00 - Przedpołudniowy Orkiestrowy Bieg Mundurowych nad Jeziorem Długim

» 11.00-12.00 - Kąpiel morsów oraz pokazy taneczne i ratownictwa medycznego w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel" (ul. Jeziorna)

» 11.00-13.00 - Bezpieczny Lód - pokaz akcji ratunkowej i prezentacja sprzętu używanego przez olsztyńskie służby ratunkowe w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel" (ul. Jeziorna)

» 11.00-13.00 - Jedynka gra z WOŚP - koncert uczniów SP1, kawiarenka i sklepik „za datek” w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Moniuszki 10)
 
» 11.00-14.00 - WOŚP w Aura Centrum Olsztyna – w atrium występy, pokazy kuglarskie i animacje dla dzieci, a przed biblioteką Abecadło loteria fantowa MZPiTU ( al. Piłsudskiego 16)

» 11.00-14.00 - Loteriada WSIiZ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (ul. Artyleryjska 3f)

» 11.00-17.00 - Od przedszkola do akademii - doświadczenia i warsztaty dla dzieci i dorosłych, konkursy, zabawy ruchowe, pokazy chodzenia na szczudłach, fryzjerstwa, makijażu i samochodów uczestniczących w Night Power, przejażdżki konne, koncerty Ani Brody, polowanie na fanty, fontanna czekoladowa, poczęstunki i inne atrakcje na Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, WSP im. Janusza Korczaka (ul. Sikorskiego 23)

» 12.00-13.30 - Serduszkowy Bal - konkursy, zabawy, przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, występ studentów Instytutu Muzyki UWM pt. „Kolędy i pastorałki” oraz stoisko wolontariuszy i pracowników MZPiTU w Bibliotece Abecadło (Aura, al. Piłsudskiego 16)

» 12.00-14.00 - Spacery podwodne - zajęcia z podstaw nurkowania, ćwiczenia ze sprzętem nurkowym na Pływalni Uniwersyteckiej (ul. Tuwima 9)

» 12.00-15.00 - Prosto z serca - występy, malowanie twarzy, kącik małego artysty, loteria fantowa i poczęstunek w Galerii Rynek MOK (ul. Stare Miasto 24/25)

» 12.00-15.00 - Akademia Karate - zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych (ul. Paderewskiego 10)

» 12.00-16.00 - Golden retrievery dzieciom - poznaj nas i nasze psy na Starym Mieście (róg ul. Staromiejskiej i św. Barbary)

» 12.00-17.00 - to jak, pomożecie? - pokaz zabytkowych samochodów i motocykli, przejażdżki na Starym Mieście

» 12.00-19.00 - Kampania Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela z zakresu zdrowia rodziny i jej bezpieczeństwa na Starym Mieście (plac przy scenie staromiejskiej)

» 12.00-20.00 - Scena WOŚP w Galerii Warmińskiej - wystąpią: Sara Szymczak i Mabs, Grupa Smyczkowa „Absolwent”, Soul’s Sound, quizy i zabawy dla dzieci z Grupą Happy, Kendo Shodokan Olsztyn, Grupa Skrzypcowa SUZUKI, Orkiestra Wiolonczelowa i mali pianiści - uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie oraz Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, uczniowie Studia Gitary Goostaw (m.in.: Oliwia Mrozowicz, Mateusz Wodzicki i Julia Horba), Zespół Fletowy, Chór DeNovo, Teatr Form Niezależnych Korzunowicz z „Teatralną Wyczarowywanką”, Binge, TEB Edukacja, Kilometrowa Orkiestra Świątecznej Pomocy, a na zakończenie Jafia - współtwórcy hymnu WOŚP | Galeria Warmińska (ul. Tuwima 26)

» 13.00-14.45 - 21. Jazda z Mistrzem - przejazdy w roli pilota z najlepszymi kierowcami Warmii i Mazur w Automobilklubie Warmińskim (ul. Nowowiejskiego 1)

» 13.00-18.00 - Kilometrowa Orkiestra Świątecznej Pomocy - przebiegnij kilometr na bieżni, odbierz pieniądze i wrzuć do puszki w Galerii Warmińskiej (ul. Tuwima 26)

» 14.00 - IV Bieg Policz Się z Cukrzycą (rejestracja uczestników w Ratuszu od godz. 12.00) pobiegnie od ratusza do ul. Kętrzyńskiego

» 14.00-18.00 - Dwa koncerty - wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej „Yamaha” i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia (ul. Kościuszki 39)

» 15.00-18.00 - Pozytywnie zakręceni - Od przedszkola do seniora – koncert amatorskich zespołów Gminy Dywity, kącik pluszaka i Orkiestrowa Kawiarenka w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach (ul. Olsztyńska 28)

» 15.00-19.30 - Orkiestra w galerii - pokaz filmów animowanych „Wstęga Warmińska”, czyli „Tryptyk znad Łyny” w reż. Adama Smoczyńskiego, zabawy i animacja teatralna dla dzieci, licytAkcje prac olsztyńskich artystów w Galerii Rynek MOK (ul. Stare Miasto 24/25)

» 15.00-21.30 - Koncerty grup: Narvani, Traffic Junky, Po Godzinach, Hitano i Najlepszy Przekaz w Mieście na Scenie WOŚP (Targ Rybny)

» 17.00 -„Śpiewanki turystyczne z udziałem publiczności” w Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (Stare Miasto 33)

» 20.00 - Światełko do Nieba na Targu Rybnym i przy Galerii Warmińskiej.

Jako patron medialny wydarzenia serdecznie Państwa zapraszamy do udziału olsztyńskiej odsłonie 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl