Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-01-08 15:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiat Olsztyński wśród najlepszych polskich samorządów

Olsztyn24
 
Związek Powiatów Polskich opublikował listę zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2014. Powiat Olsztyński zajął czwarte miejsce w kategorii „powiaty powyżej 120 tysięcy mieszkańców”. W stosunku do roku ubiegłego olsztyński samorząd awansował o cztery oczka. Na podium stanęły największe powiaty, jak kielecki czy poznański.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Konkurs trwa przez cały rok. Opiera się on na bezpłatnym i dobrowolnym uczestnictwie wszystkich powiatów i gmin.

- Rywalizacja jest co roku zacięta i bardzo nas to cieszy, ponieważ chcemy, aby samorządy pokazywały czym się zajmują i jak im to wychodzi – mówi Artur Duda ze Związku Powiatów Polskich. – Powiat olsztyński rywalizuje wśród największych samorządów, a konkurencja jest tam naprawdę duża. W tej edycji udało wam się pokonać takie powiaty jak: cieszyński i myślenicki, które co roku plasują się zazwyczaj w czołówce rankingu.
R E K L A M A
banner
Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych. Eksperci przyznają punkty m.in. za: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocję rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, rozwiązania proekologiczne, współpracę krajową i międzynarodową, czy za działania promocyjne. Najwięcej punktów powiat otrzymał za pozyskiwanie funduszy z unii europejskiej, działania inwestycyjne, ekologiczne oraz za promocję, edukację, kulturę i sport.

- Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy się w czołówce najlepszych powiatów w kraju, w prestiżowym rankingu Związku Powiatów Polskich – mówi Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński. - Traktuję to jako mobilizację do dalszej, wytężonej pracy na rzecz mieszkańców powiatu.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas tegorocznej edycji Kongresu Regionów.

Przez najbliższy rok Powiat Olsztyński będzie mógł posługiwać się logotypem Laureata Rankingu Powiatów.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl