Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-01-11 02:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto wprowadzi kartę miejską. Pierwsze trzy numery podarowane na licytację WOŚP

Olsztyn24
(fot. UM)
W tym roku bilety komunikacji miejskiej będziemy mogli zastąpić plastikową kartą, która jednocześnie będzie kartą miejską. Pierwsze trzy karty - z numerami 001, 002 i 003 trafią do uczestników licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Doładowaną w kwocie 100 zł kartę można już używać, płacąc w parkomatach, a wkrótce także w autobusach.

Karta miejska oparta jest na systemie wykorzystywanym w kartach elektronicznych. Będzie to środek płatniczy w komunikacji miejskiej oraz docelowo za inne usługi miejskie. Podobne rozwiązanie obowiązuje już w wielu miastach na świecie, zarówno dużych metropoliach jak Warszawa, Paryż i Londyn, ale również i tych bardziej zbliżonych wielkością do Olsztyna - Oulu, Passau czy Linz.

Elektroniczna karta miejska będzie pełniła funkcję biletu elektronicznego komunikacji miejskiej:
- jednorazowego,
- okresowego na okaziciela,
- okresowego imiennego.
R E K L A M A
banner
Przewiduje się dwa rodzaje kart miejskich:
- personalizowane,
- na okaziciela, tzw. e-portmonetka.

Na karcie imiennej będą zarejestrowane przysługujące pasażerom ulgi i zwolnienia, dzięki czemu nie trzeba będzie pamiętać, by nosić ze sobą dokumenty wymagane podczas kontroli.

Opłata za przejazd będzie pobierana poprzez zbliżenie karty do przystosowanego do niej czytnika, który będzie informował o dokonaniu transakcji dźwiękiem oraz sygnałem świetlnym.

Wprowadzenie karty miejskiej jest elementem projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie”.

Kartę miejską będzie można wylicytować na scenie głównej na Targu Rybnym, na scenie w Galerii Warmińskiej oraz na portalu www.wosp.allegro.pl


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl