Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-01-14 17:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Ambitne plany pani poseł

Olsztyn24
Konferencja prasowa posłanki Urszuli Pasławskiej | Więcej zdjęć »
Wczoraj w Warszawie składając poselskie ślubowanie, Urszula Pasławska (PSL) objęła mandat posła na Sejm RP. Dzisiaj (14.01) w Olsztynie przedstawiła miejscowym dziennikarzom plan działań na najbliższe osiem miesięcy, które pozostały do zakończenia VII kadencji Sejmu.

- Ten czas nie jest zbyt długi, ale postanowiłam, że te osiem najbliższych miesięcy będę pracowała i służyła mieszkańcom Warmii i Mazur, bo sprawy moich wyborców były i są dla mnie najważniejsze - powiedziała Urszula Pasławska.

Najważniejsze dla „świeżo upieczonej” pani poseł mają być sprawy samorządności, ochrona środowiska, wspieranie lokalnego biznesu oraz sprawy kobiet, rodzin i osób młodych.
R E K L A M A
banner
- Uważam, że już dzisiaj trzeba podjąć dyskusję na temat wzmocnienia funkcji regionalnych naszego województwa poprzez uporządkowanie administracji - stwierdziła pani poseł rozwijając swoje priorytety. - Dzisiaj część administracji działającej w naszym województwie ma swoje siedziby poza granicami Warmii i Mazur, jak chociażby Okręgowa Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku czy sądy w Suwałkach. Zdaję sobie sprawę, że w tym krótkim czasie nie da się tego uporządkować, ale my, mieszkańcy Warmii i Mazur, powinniśmy o to apelować, powinniśmy w tej sprawie zabierać głos.

W ramach bloku „samorządy” Urszula Pasławska chce także organizować Salony Samorządowe, czyli debaty z udziałem samorządowców z regionu oraz przedstawicieli rządu.

- Przynajmniej raz na dwa miesiące zaproszę wszystkich samorządowców - marszałka, starostów, wójtów i burmistrzów w różnych powiatach na debatę z udziałem ministrów, czy szefów agencji rządowych - zapewniała Urszula Pasławska.

Pani poseł chce też bardzo ściśle współpracować z regionalnymi korporacjami samorządowymi: Związkiem Gmin Warmińsko-Mazurskich i Związkiem Powiatów Warmii i Mazur.

Drugi z ważnych dla Urszuli Pasławskiej pakietów spraw do załatwienia w czasie „posłowania”, związany jest z ochroną środowiska.

- Żyjemy w województwie, w którego trzecią część stanowią lasy, 40% to obszary chronione
- przypomniała pani poseł. - Jak my mamy się rozwijać, skoro ta przyroda, która mogłaby być wyróżnijącym nas potencjałem, często hamuje rozwój. Chodzi o to, żeby patrzeć na środowisko w sposób zrównoważony, żeby przyroda była motorem, a nie hamulcem rozwoju województwa.

Trzecia ze sfer, w których Urszula Pasławska zapowiedziała wzmożoną aktywność podczas pracy poselskiej to biznes. Posłanka chce współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami przy stanowieniu prawa gospodarczego, ale także przekazywać im wiedzę na temat możliwości pozyskania środków na rozwój firm.

Jak podkreśliła pani poseł, jej „konikiem” są sprawy związane z kobietami, rodziną i młodymi osobami. Dlatego dużą część swojego czasu poświęcać będzie tym grupom mieszkańców Warmii i Mazur.

- Zamierzam pracować w parlamentarnej grupie kobiet, ale przede wszystkim wspierać inicjatywy kobiece na Warmii i Mazurach, celować w duże przedsięwzięcia, jak Kongres Kobiet, ale również wspierać małe inicjatywy, chociażby na obszarach wiejskich - powiedziała Urszula Pasławska.

Pani poseł zapowiedziała też, że będzie przekonywać warmińsko-mazurskie samorządy, by w każdym z nich ustanowiono pełnomocnika ds. równości i żeby samorządy te przyłączyły się do programu Karta Dużej Rodziny.

Urszula Pasławska planuje otwarcie na Warmii i Mazurach kilku biur poselskich i punktów konsultacyjnych. Ile ich ostatecznie będzie, na razie nie wiadomo. Pewne jest jednak, że pierwsze z Biur Poselskich Urszuli Pasławskiej zostanie oficjalnie otwarte w poniedziałek (19.01) w Biskupcu, następne będzie w Olsztynie. W planach są jeszcze biura lub punkty konsultacyjne w Szczytnie, Kętrzynie, Piszu.

Pełna wypowiedź poseł Urszuli Pasławskiej oraz odpowiedzi na pytania dziennikarzy znajdują się na dołączonym do materiału filmie wideo.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [3]
~korek1 / 2015-01-16 19:33
To tylko plany pani POseł radzę patrzeć na południe Polski bo z tamtej strony może przywiać wiatr ,który was zmiecie i daj Boże a plany wezmą w łeb.
~Alfred / 2015-01-15 10:07
O-o-o-o, w tle Pani Poseł/ Marszałek/ radna sejmiku/ Sekretarz stanu niedoszły elektorat Pana Marcina Adamczyka, Prezydenta Olsztyna (z plakatu oraz strony http://marcinadamczyk.eu/ ), radcy prawnego, absolwenta aplikacji prokuratorskiej, wykładowcy UWM, członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego etc. - eklektyczna mieszanka
~wyborca / 2015-01-15 08:44
a może tak porozmawiać ze zwykłymi ludźmi, anie posłami samorządowcami i władzami
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posłanki Urszuli Pasławskiej

14-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl