Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-01-15 22:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Skarby „Z archiwum Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego” w Pałacu Młodzieży

Olsztyn24
Ekspozycję można oglądać w saloniku wystawowym Pałacu Młodzieży w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Pałacu Młodzieży w Olsztynie otwarto dzisiejszego (15.01) wieczoru wystawę unikatowych, czarno-białych fotografii z lat 60. i 70. ubiegłego wieku wykonanych przez członków Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ekspozycję pod tytułem „Z archiwum Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego” można oglądać w saloniku wystawowym na drugim piętrze pałacu.

Na wystawie zaprezentowano fotografie autorstwa m.in. Zofii i Andrzeja Barankiewiczów, Andrzeja Baturo, Janusza Połoma, Wojciecha Sękowskiego, Ludwika Sienkiewicza, Mieczysława Wieliczko, Jacka Sztorca, Jerzego Walugi, Ryszarda Czerniewskiego, Adama Popławskiego, Ryszarda Popławskiego, Ryszarda Jaromińskiego, Aleksandra Martuszewskiego i Jerzego Jabłońskiego.

Ekspozycja prezentuje czterdzieści osiem analogowych fotografii wybrane z ponad stu z archiwum towarzystwa znajdującego się w pracowni fotograficznej Pałacu Młodzieży prowadzonej przez Ewę Wieliczko. To właśnie ona, wraz z mężem, fotografem Mieczysławem Wieliczko, byłym członkiem nieistniejącego już WMTF, zorganizowała tę wystawę.
R E K L A M A
banner
- Są to fotografie, które zachowały się w archiwum, które przechowałam od 1991 roku - powiedziała nam Ewa Wieliczko. - Kiedy towarzystwo ulegało rozwiązaniu z powodu braku lokalu i innych przemian, likwidowana była galeria (obecnie Galeria Rynek MOK - przyp. autora), to mój mąż Mieczysław Wieliczko i Aleksander Martuszewski przynieśli te zdjęcia do pracowni. Ja je zabezpieczyłam i tak przeleżały dwadzieścia cztery lata. Dzisiaj nadeszła ta chwila, w której mogą być pokazane ponownie, ponieważ nabrały dystansu do czasów, które dokumentują.

Więcej informacji o historii WMTF, jego członkach i genezie wystawy dostępnych będzie na zapisie wideo z dzisiejszego wernisażu, który wkrótce udostępnimy. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z nim. 

Wystawa będzie czynna do końca stycznia bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy fotograficznej w Pałacu Młodzieży w Olsztynie

»

15-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl