Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-01-16 16:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Decyzję goniec przyniesie do domu

Olsztyn24
Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta Olsztyna
Blisko 50 tysięcy decyzji ustalających wysokość podatku od nieruchomości za 2015 rok trafi do olsztyńskich podatników w tym roku. 5 stycznia rozpoczęła się ich dystrybucja przez gońców Urzędu Miasta Olsztyna.

Decyzje będą dostarczone podobnie, jak w roku ubiegłym, przez gońców Urzędu Miasta na wcześniej wskazany przez podatnika adres zamieszkania. Odbiór decyzji należy pokwitować na zwrotnym potwierdzeniu odbioru. W przypadku nieobecności podatnika, goniec zobowiązany jest do dwukrotnego pozostawienia awiza.

Należy zaznaczyć, że z uwagi na dużą liczbę decyzji, korespondencja będzie doręczana podatnikom sukcesywnie na poszczególnych ulicach Olsztyna. Nie należy się więc martwić, że w jednej części mieszkańcy otrzymali dokument o wymiarze podatku, a w drugiej jeszcze nie. W przypadku, gdy podatnik nie otrzymał do końca marca 2015, ani decyzji, ani awiza, należy zgłosić ten fakt do Wydziału Podatków i Opłat.
R E K L A M A
banner
Dokąd dzwonić, gdy dostałeś awizo? W przypadku pozostawienia przez gońca awizo, szczegółowych informacji na temat możliwości i miejsca odbioru korespondencji udzieli Wydział Administracyjno – Gospodarczy: kancelaria ogólna pok. 22, tel.: 89 527 31 11 wew. 604.

Termin płatności I raty podatku upływa 15 marca, w przypadku nieotrzymania decyzji do końca lutego 2015 r., termin płatności raty podatku wynosi 14 dni od dnia otrzymania decyzji.

Wpłat dokonywać należy na rachunek bankowy organu podatkowego 42103012180000000090401505 (Bank Handlowy w Warszawie S.A.).

Wpłaty dokonywane w oddziale Banku Handlowego w Warszawie S.A. położonego przy ul. Mrongowiusza 7/15 oraz niżej wymienionych placówkach Warmińskiego Banku Spółdzielczego wolne są od dodatkowych opłat:

- Filia w Urzędzie Miasta Olsztyna, Pl. Jana Pawła II/1
- Filia Nr 1 w Olsztynie, Plac Bema 5,
- Filia Nr 2 w Olsztynie, ul. Pstrowskiego 14c/e,
- Filia Nr 3 w Olsztynie, ul. Sucharskiego 4B,
- Filia Nr 4 w Olsztynie, ul. Jeziorna 1,
- Filia Nr 6 w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 12.

Właściciele nieruchomości, użytkownicy wieczyści gruntów, posiadacze nieruchomości Gminy Olsztyn i Skarbu Państwa, którzy z różnych przyczyn nie wykazali jeszcze posiadanych nieruchomości do opodatkowania proszeni są o zgłoszenie się z aktem notarialnym nabycia nieruchomości w pokoju nr 20 przy ul. Wyzwolenia 30 lub przesłanie wypełnionego druku IN-1 wraz z odpowiednią liczbą załączników na adres Urzędu Miasta Olsztyna Pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl