Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
BWA | 2015-01-16 17:06 | Rozmiar tekstu: A A A

BWA zaprasza na artystyczne ferie

Olsztyn24
BWA Galeria Sztuki zaprasza w czasie ferii na warsztaty
Jak co roku i tym razem na czas ferii Galeria Sztuki BWA przygotowała szczególną ofertę dla najmłodszych. Organizowane przez BWA w tym czasie artystyczne warsztaty zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a to za sprawą unikatowych propozycji.

- Nasze autorskie zajęcia na pewno pozwolą przybliżyć dzieciom świat sztuki - mówi Małgorzata Jackiewicz-Garniec, dyrektor BWA. - Uczestnikom zajęć proponujemy poznanie nowych, ciekawych technik malarskich i przestrzennych, a to wszystko w tajemniczym miejscu jakim jest galeria sztuki i w atmosferze dobrej zabawy i współpracy.

Zajęcia poprowadzą Olga Orzeł-Kopeć – historyczka sztuki i mama oraz Natalia Tejs – plastyczka.
R E K L A M A
banner
Tematy warsztatów:

Kolorowe Mandale

Wykonywanie mandali (symetrycznych kompozycji geometrycznych zamkniętych w kole, wzorowanych na sztuce tybetańskiej) techniką łączoną - farby plakatowe, mazaki, wycinki z gazet, ryż, kasza; zajęcia mają na celu doskonalenie kompozycji symetrycznej, wyciszenie.

Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Co to jest abstrakcja?

Dzieci w małych grupach tworzyć będą kompozycje abstrakcyjne na zadany wcześniej temat, następnie zamieniając się pracami z innymi grupami wyobrażać sobie będą, co mogłaby przedstawiać obrazy kolegów, gdyby namalowane było na nich np. jedzenie, czy uczucie. Warsztaty mają na celu uświadomić dzieciom, w jak różny sposób możemy interpretować sztukę.

Prowadzenie: Natalia Tejs

Przestrzenne Mobile

Wykonywanie obiektów wzorowanych na sztuce kinetycznej, z materiałów takich jak: patyki, koraliki, sznurki, przeznaczonych do zawieszenia w domu; zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na formy przestrzenne i ruch.

Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Collage – uczymy się co to jest tonacja barwna

Podczas tych warsztatów dzieci poznają dwa zagadnienia z zakresu sztuki – technikę, w której będą tworzyć czyli collage, a także termin „tonacja". Uczestnicy warsztatów będą mieć za zadanie stworzyć collage w odpowiedniej gamie kolorystycznej. Żeby pracę nieco ułatwić każda grupa dostanie wcześniej hasło związane z konkretnym kolorem np. niebo, czy ogień. Praca w grupach.

Prowadzenie: Natalia Tejs

Artystyczne ferie w BWA skierowane są zarówno do dzieci przedszkolnych i szkolnych, odbywać się będą od 27 stycznia do 5 lutego (wtorki, środy i czwartki). zawsze o godz. 10.00 i 12.00. Każdy z warsztatów trwa około godziny.

Wstęp: dzieci 5 złotych, opiekunowie grup bezpłatnie.

Zapisy BWA przyjmuje pod nr. tel. (89) 522 27 09, liczba miejsc ograniczona!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl